علل و پیامدهای بیماری عروق کرونر موضوع بحث برای پروفسور گودموندور جورجیرسون در این ویدئو ، تولید شده توسط ایسلندی ژنتیک است. این فیلم کوتاه به خوبی موضوع را پوشش می دهد و توصیه می شود افراد به تماشای آن بنشینند.

https://www.youtube.com/watch؟v=lHXOet3WuvQ

بیماری های قلبی عروقی حدود نیمی از مرگ و میرها را ایجاد می کند و انسداد عروق کرونر / سکته قلبی شدید است.

عوامل خطر

– تبلیغات-

عوامل خطر زیادی وجود دارد. این موارد شامل چربی خون بالا ، فشار خون بالا ، سیگار کشیدن ، چاقی ، کم تحرکی و استرس است. با افزایش سن ، خطر افزایش می یابد و مردان بیشتر از زنان بیمار می شوند.

در سال های اخیر مرگ و میر ناشی از بیماری های قلبی عروقی کاهش یافته است. این می تواند به یک سبک زندگی سالم ، مانند مصرف سیگار کمتر ، و داروهای بهتر که وزن برخی از عوامل خطر مانند چربی خون و فشار خون بالا را کاهش می دهد ، نسبت داده شود. با این حال ، اهمیت سایر عوامل مانند چاقی و استرس افزایش یافته است.

عروق کرونر قلب را تغذیه می کنند

عروق کرونر عروق موجود در خود عضله قلب هستند که خون غنی از اکسیژن و مواد مغذی را در آن تأمین می کنند. اگر یکی از عروق کرونر مسدود شده باشد ، به عنوان مثال به دلیل لخته شدن خون (لخته خون) ، اکسیژن کافی به بخشی از عضله قلب که تغذیه می کند ، می رود. بنابراین ، سلولهای عضلانی قلب در این ناحیه می توانند آسیب ببینند و در عوض زخم ایجاد کنند (سکته قلبی).

اگرچه بیماری عروق کرونر غالباً غیر منتظره است ، اما سابقه طولانی دارد زیرا تصلب شرایین در عروق کرونر آتروما ایجاد کرده است. در صورت پاره شدن ، به طور ناگهانی لخته خون در شریان کرونر ایجاد می شود و جریان طبیعی خون به بخشی از قلب را مسدود می کند.

فراموش نکنید که در فیس بوک به ما بپیوندید

بیورن فاگ

تبلیغات