Fora 6 متر قند خون

fora-6-متر-قند-خون

Fora 6 اتصال متر

ما با همکاری Líftækni ehf ، کنتور FORA 6 Connect را از شرکت سوئیس Fora Care Suisse AG ارائه می دهیم. کنتور FORA 6 Connect شش مقدار را در خون تشخیص می دهد. این ماده قند خون ، کتون ، سطح خون ، تعداد سلول های خون ، کلسترول و اسید اوریک را اندازه گیری می کند. دستگاه ساده ای که برای هر کسی که می خواهد مقادیر خود را کنترل کند ، مناسب است ، اما به خصوص برای بیماران دیابتی مناسب است.

دقت تجزیه و تحلیل آزمایشگاهی مجاز برای اندازه گیری هر شمارش خون با قطرات بسیار کمی از دقت بالا در عرض چند ثانیه استفاده می شود.

فناوری بی سیم داخلی (بلوتوث) با استفاده از برنامه iFORA داده ها را به تلفن هوشمند یا رایانه لوحی شما ارسال می کند. برای کسانی که رژیم کتو دارند ، می توانید شاخص کتون گلوکز (GKI) را در برنامه IFORA دریافت کنید تا ببینید در کتوز کجا قرار دارند. نتایج بیماران همچنین می تواند به پزشک مربوطه ارسال شود.

هموگلوبین (Hb)

Hb پروتئینی است که در گلبول های قرمز خون است و با اکسیژن حرکت می کند. Hb همان چیزی است که به خون رنگ قرمز می بخشد. اگر زیر مقادیر مرجع اندازه گیری شود ، در نظر گرفته می شود که فرد مورد نظر دچار کم خونی فقر آهن باشد زیرا به عنوان کاهش غلظت هموگلوبین تعریف می شود.

HKT یا Hct (نسبت هماتوکریت / سلول خونی)

هماتوکریت نسبت حجمی (٪ حجمی) گلبولهای قرمز خون است. اندازه گیری به تعداد و اندازه گلبول های قرمز خون بستگی دارد. هدف از گلبول های قرمز انتقال اکسیژن از ریه ها به بافت های بدن است و به درصد حجم گلبول های قرمز خون اشاره به توانایی ما در انتقال اکسیژن دارد. سطح هماتوکریت خیلی زیاد یا خیلی کم ممکن است نشان دهنده اختلالات خونی ، کم آبی بدن یا سایر شرایط باشد. شمارش غیر طبیعی گلبول های خون می تواند نشان دهنده کم خونی ، کاهش در مقدار کل گلبول های قرمز خون باشد ، در حالی که شمارش غیر طبیعی سلول های خون خونریزی گلبول قرمز (پلی سیتمی) نامیده می شود.

قند خون

به طور کلی ، سطح قند خون باید تقریباً ثابت بماند. سیستم عالی بدن آن را در تعادل نگه می دارد. به طور کلی فرض بر این است که سطح قند خون در حدود 4-6 میلی مول در لیتر است.

دو نوع دیابت وجود دارد

نوع 1 دیابت وابسته به انسولین است و نوع 2 اغلب به عنوان دیابت مستقل از انسولین شناخته می شود. نوع 1 اغلب در کودکی یا نوجوانی تشخیص داده می شود ، اگرچه تعداد مواردی که بزرگسالان با نوع 1 تشخیص داده می شوند در حال افزایش است. درباره 90٪ افراد مبتلا به دیابت نوع 2 دارای اضافه وزن هستند. تخمین زده می شود که تقریباً 15 – 10٪ دیابتی ها نوع 1 و تقریباً دارند 82 – 90 نوع٪ 2. قند خون بالا می تواند به سیستم قلبی عروقی ، چشم آسیب برساند ، کلیه ها و اعصاب

کتون

کتواسیدوز یک بیماری تهدید کننده زندگی است که می تواند در افراد مبتلا به دیابت وابسته به انسولین ایجاد شود. بیماران مبتلا به دیابت نوع 2 به کتواسیدوز مبتلا نمی شوند ، اما ممکن است بیماری تهدید کننده زندگی دیگری به نام کما غیر کتوتیک هیپراسمولار ایجاد شود.

علت کتواسیدوز چیست؟

کمبود انسولین در بیماران دیابتی وابسته به انسولین باعث تجزیه چربی بیشتر و بیشتر بدن برای بازیابی انرژی می شود. نقش انسولین در بدن کمک به انتقال قند از خون به سلول ها است ، سپس می تواند از آن به عنوان انرژی استفاده کند. وقتی کمبود انسولین وجود داشته باشد ، بدن شروع به تجزیه چربی بیشتر و بیشتر می کند. با این کار مقدار بیشتری ماده به نام کتون تولید می شود. در نتیجه ، سطح قند خون افزایش می یابد و کتون های اسیدی باعث اسیدی شدن خون می شوند. بدن سعی می کند از طریق کلیه ها از شر این مواد خلاص شود و مقدار آنها در ادرار افزایش می یابد. علاوه بر این ، بدن سعی می کند با افزایش دفعات تنفس ، از افزایش اسیدیته در خون خلاص شود. علاوه بر قندی که با ادرار دفع می شود ، حاوی مقدار زیادی آب و نمک است که منجر به کمبود مایعات و نمک در بدن می شود.

کتواسیدوز اغلب اولین علامت ابتلا به دیابت وابسته به انسولین در فرد است. برای کسانی که مدتی به این بیماری مبتلا شده اند ، کتواسیدوز ممکن است نشانه ای باشد که به دلیل افزایش نیاز به انسولین افزایش می یابد. نیاز به انسولین در این بیماران تحت شرایط مختلف افزایش می یابد ، به عنوان مثال در صورت عفونت ، بیماری یا اگر دچار تصادف یا استرس دیگری شوند ، چند مورد را ذکر کنید. کتواسیدوز همچنین می تواند باعث کمبود انرژی شود ، زیرا اشتها اغلب به دلیل بیماری کاهش می یابد یا بیمار یک وعده غذایی را از دست می دهد.

کتواسیدوز یک بیماری تهدید کننده زندگی است. بنابراین ، برای بیمار مبتلا به دیابت وابسته به انسولین که این علائم را تجربه می کند ، بسیار مهم است که بلافاصله به پزشک مراجعه کند.

رژیم کتو

اگر رژیم کتو دارید ، باید به خاطر داشته باشید که در صورت کمبود گلوکز ، کتون ها یک منبع انرژی برای بدن هستند. شاخص گلوکز کتون (GKI) یا شاخص گلوکز کتون یک روش موثر برای نظارت بر سلامت کلی شما است. بنابراین خوب است که بدانید ارزش GKI چقدر است.

از آنجا که یک وعده غذایی استرس زا ، ناشتا یا پرچرب می تواند بر یک اندازه گیری تأثیر بگذارد ، یک اندازه گیری موقعیت دقیق شما را نشان نمی دهد. از طرف دیگر ، GKI سطح گلوکز و کتون را در خون ترکیب می کند تا تصویر کامل تری بدست آورد.

به عنوان مثال ، اگرچه مقدار كتونی بهینه برای كاهش وزن وجود دارد ، اما قند خون بالا می تواند اهداف سلامتی شما را تحت تأثیر قرار دهد و از دریافت مزایای كتوزیس جلوگیری كند.

GKI مورد نظر شما به هدف سلامتی شما بستگی دارد ، اما به طور کلی بهتر است که مقدار GKI کمتری داشته باشید. برنامه IFORA HM در دستگاه هوشمند به طور خودکار GKI را بر اساس اندازه گیری قند خون و کتون محاسبه می کند.

کلسترول

Fora کلسترول را اندازه گیری می کند ، اما دانستن ارزش آن مهم است. افزایش کلسترول یکی از سه عامل عمده خطر بیماری کرونر قلب است. لازم به ذکر است که وراثت می تواند یک عامل اصلی در افزایش کلسترول باشد.

فقط در مورد کلسترول

کلسترول نوعی چربی خون است که نقشی اساسی در بدن دارد. تمام سلولهای بدن برای عملکرد طبیعی به آن نیاز دارند. با این وجود ، مشکلات وقتی بوجود می آیند که کلسترول بیش از نیاز بدن در خون وجود داشته باشد. کبد کل کلسترول مورد نیاز بدن را تولید می کند.

با این حال ، مقدار مشخصی کلسترول نیز در رژیم غذایی وجود دارد. از دستگاه گوارش به کبد و از کبد به تمام سلولهای بدن از طریق خون منتقل می شود ، عمدتا به عنوان بخشی از لیپوپروتئین با دانسیته پایین (LDL). اگر کلسترول بیشتری از سلولها به بافتهای بدن برسد ، LDL در خون افزایش می یابد. سپس می تواند به دیواره رگ نفوذ کند ، در آنجا جمع شده و باعث تصلب شرایین شود.

برای اینکه بدن از کلسترول مورد استفاده سلولهای بدن خلاص شود ، کلسترول توسط لیپوپروتئین با چگالی بالا (HDL) دیگر به کبد برمی گردد. بنابراین HDL اغلب “کلسترول خوب” نامیده می شود زیرا در حال بازگشت به کبد است. سپس این کلسترول را در صفرا و دستگاه گوارش آزاد می کند. بنابراین داشتن مقادیر بالای کلسترول HDL در خون محافظ است. زنان به طور کلی HDL بالاتری نسبت به مردان دارند و این تا حدی توضیح می دهد a.m.k. چرا زنان کمتر به تصلب شرایین مبتلا می شوند.

سطح کلسترول که اندازه گیری می شود در سرم یا پلاسما است ، اما بیشتر کلسترول هنوز جذب بافت بدن می شود. این در همه سلول ها تشکیل می شود ، اما تا حد زیادی بیشترین در سلول های کبدی و به دنبال آن اپیتلیوم روده ایجاد می شود. کلسترول در تشکیل غشای سلولی و غلاف میلین که هورمونهای استروئیدی و اسیدهای صفراوی تولید می کند ، مهم است. در پلاسما ، کلسترول در لیپوپروتئین ها یافت می شود ، یا به عنوان کلسترول یا به اسیدهای چرب متصل می شود.

اوره (UA)

اسید اوریک یک جز common مشترک ادرار است . مقادیر بالای اسید اوریک در خون می تواند منجر به نقرس شود و بیماریهای دیگر از جمله دیابت و سنتز

سنگ کلیه . اسید اوریک آخرین مرحله در تجزیه پورین ها است که از غذا می آیند یا در اثر تجزیه سلول ایجاد می شوند. بیشتر حیوانات غیر از پستانداران اصطلاحاً اوریکاز تولید می کنند که اسید اوریک را تجزیه می کند که از طریق کلیه دفع می شود. در اسیدیته طبیعی در بدن ، اسید اوریک به شکل یونیزه مانند اورات عمل می کند. اگر غلظت اورات افزایش یابد ، خطر اشباع بیش از حد و تشکیل بلور وجود دارد. کسانی که مایل به کسب اطلاعات بیشتر در مورد کارکرد Fora 6 متر هستند به وب سایت Líftækni ehf که یک نماینده است مراجعه می کنند. https://www.liftaekni.is/product/fora-6/

Björn Ófeigs.

دیدگاه‌ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *