Cerrado Mineiro برزیل ، یک دانه استثنایی

cerrado-mineiro-برزیل-،-یک-دانه-استثنایی

Brazil Cerrado Mineiro ، قهوه ای نادر که بخاطر استحصال کامل آن در اسپرسو یا قهوه آهسته قدردانی می شود. یک قهوه تازه را کشف کنید ، فقط در کارگاه ما در Meyrin ، چند قدم دورتر از خانه شما ، بو داده است ، که این قهوه را به یک لذت تبدیل می کند. قهوه کاشته شده در بزرگترین خاک قهوه جهان را کاوش کنید ، زیرا بله ، برزیل 1 تولید کننده برتر قهوه در جهان است. ترورهای گسترده آن قهوه هایی را ارائه می دهند که همیشه متفاوت و استثنایی هستند. بیایید دریابیم که چرا ما اینقدر دانه های قهوه Cerrado Mineiro برزیل را دوست داریم. یک قهوه ویژه محلی خاص!

برزیل Cerrado Mineiro ، یک کشور ، یکی در سراسر جهان

قهوه مدتها پیش در اتیوپی کشف شد ، اما این باعث نمی شود که آن را به تولید کننده جهانی تبدیل کند. در قلب برزیل است که ما در مورد تولید جهانی صحبت خواهیم کرد ، از آنجا که این کشور 15 برابر فرانسه است ، می توانید تصور کنید؟ برزیل تقریبا نیمی از خاک آمریکا را اشغال کرده است ، ما به شما اجازه می دهیم اندازه آن را تصور کنید. به لطف سرزمین وسیع آن است که برزیل به تولید کننده برتر قهوه در جهان تبدیل شده است. با این حال ، این تنها محصول زیر کشت آن نیست: برزیل همچنین در تولید قند و مرکبات نقش دارد. حتی به دلیل کشت سویا بسیار مشهور است.

Brazil Cerrado Mineiro ، ما چه تولید می کنیم؟

در قلب از Cerrado Mineiro برزیل ، ما 85٪ arabica را فقط در برابر ٪ تولید خواهیم کرد روبوستا در واقع ، زمین های پیچیده برزیل برای کشت قهوه arabica بسیار مناسب تر هستند ، زیرا زمین ها را می توان در ارتفاع بازی کرد. و تولید کنندگان در قهوه های ویژه سرمایه گذاری می کنند. اگر امروز برزیل به عنوان بزرگترین تولید کننده جهان باقی مانده است ، این دقیقاً به لطف سرزمینهای بسیار پیچیده و شرایط آب و هوایی بسیار متغیر است که قهوه دوست دارد. منطقه اصلی قهوه Minas Gerais است. به لطف زمین مرتفع و مسطح ، دسترسی به ماشین آلات مکانیکی کاملاً امکان پذیر است ، بنابراین بهره وری بسیار بالاتری برای تولیدکنندگان ارائه می دهد.

Cerrado Mineiro برزیل ، طعم و مزه!

قهوه Cerrado Mineiro برزیلی بخشی از قهوه های نادر ما است ، از این یک قهوه ویژه است که در بیش از 1 ‘200 متر از سطح دریا در خاک مناسب تولید می شود. رایحه های تند پرتقال و توت فرنگی است. منطقه تولیدی Cerrado است و نام مزارع مینیرو است. قهوه سرادو مینیرو 100٪ عربیکا است که با انواع موندو نوو و کاتوای تولید می شود. گیلاس ها قرمز و زرد زنده ای هستند. قهوه به صورت ساده تحت درمان قرار می گیرد تا رایحه های پرتقال و توت فرنگی تشدید شود. ما آن را در اسپرسو دوست داریم ، اما در قهوه آهسته برای علاقه مندان به قهوه فیلتر عالی کار می کند.

دیدگاه‌ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *