6 علامت حمله قلبی در زنان


زنان همیشه مانند مردان دچار حمله قلبی نمی شوند. زنان همیشه علائم کلاسیک غلبه بر درد قفسه سینه را که منجر به پایین بازو می شود ، ندارند. البته ، این علائم می تواند زنان را تحت تأثیر قرار دهد ، اما بسیاری از آنها علائم مبهم و “صوتی” نیز دارند که می تواند آنها را دور بزند. در زیر شرح علائم حمله قلبی است که در زنان شایع است و در وب سایت WebMD مورد بحث قرار گرفته است:

1. درد یا ناراحتی در قفسه سینه

درد قفسه سینه رایج ترین علامت حمله قلبی است ، اما ممکن است برخی از زنان متفاوت از مردان آن را تجربه کنند. ممکن است به نظر برسد مانند اینکه چیزی در قفسه سینه فشرده می شود یا گویی در سینه “پر شده” وجود دارد و درد ممکن است در همه قسمت های بالای سینه باشد ، نه فقط در سمت چپ. متخصص قلب ، ریتا ردبرگ ، دکتر ، مدیر گروه پزشکی قلب و عروق در دانشگاه کالیفرنیا ، سانفرانسیسکو ، می گوید: این معمولاً در هنگام حمله قلبی “بسیار ناخوشایند” است. او می گوید این تجربه مانند پیچ ​​گوشتی است که در سینه شما محکم می شود.

درد در بازو (بازو) ، پشت ، گردن یا فک

این نوع درد در زنان بیشتر از مردان است. این می تواند زنانی را که انتظار درد قفسه سینه یا درد در بازوی چپ دارند ، اما نه در پشت و فک ، گیج کند. درد ممکن است تشدید شود یا به طور ناگهانی ظاهر شود ، ممکن است قبل از اینکه خیلی شدید شود ، بدتر و بدتر شود. اگر می خوابید ، درد می تواند شما را بیدار کند. متخصص قلب و عروق C. Noel Bairey Merz ، MD ، مدیر مرکز قلب Barbra Streisand در مرکز پزشکی Cedars می گوید ، مهم است که به پزشک خود در مورد علائم “غیرمعمول یا غیر قابل توضیح” که در قسمت های بدن بالای کمر رخ می دهد ، بگویید. لس آنجلس.

3. درد معده

درد معده ممکن است نشان دهنده حمله قلبی باشد ، اما اغلب به دلیل دل درد ، آنفولانزا یا زخم معده با سوزش معده اشتباه گرفته می شود. نیکا گلدبرگ ، دکتر ، مدیر مرکز بهداشت زنان Joan H. Tisch ، مرکز بهداشت زنان در مرکز پزشکی NYU Longone در نیویورک ، گفت: “گاهی اوقات زنان احساس فشار زیادی به معده خود می کنند ، مانند فیل که روی شکم خود نشسته است.”

4- تنگی نفس ، حالت تهوع و سرگیجه

اگر در تنفس مشکل دارید و به نظر می رسد هیچ دلیل واضحی برای این مسئله وجود نداشته باشد ، ممکن است یک حمله قلبی باشد ، به خصوص اگر یکی از علائم دیگر نیز وجود داشته باشد. گلدبرگ گفت: “ممکن است به نظر برسد که شما در یک ماراتن شرکت کرده اید ، اما حرکت نکرده اید.”

5. عرق کردن

تعریق ناگهانی یکی از علائم رایج در زنانی است که دچار حمله قلبی می شوند. این عمل بیشتر شبیه استرس مربوط به عرق است تا عرق بعد از تمرین یا بعد از گرم شدن بیش از حد. Bairey Merz می گوید اگر شما معمولاً از این طریق عرق نمی كنید و به نظر می رسد هیچ دلیلی برای آن وجود ندارد ، مانند تب یا موارد دیگر ، پس باید این مورد را بررسی كنید.

6. خستگی

– تبلیغات –

برخی از زنانی که دچار حمله قلبی می شوند ، احساس خستگی می کنند ، حتی اگر فقط بی حرکت بنشینند و زیاد تمرین نکنند. گلدبرگ گفت: بیماران اغلب از خستگی قفسه سینه شکایت دارند. “آنها می گویند که حتی نمی توانند ساده ترین کارها را انجام دهند ، مانند دستشویی رفتن.”

همه این علائم را ندارند. اگر درد قفسه سینه دارید و به خصوص اگر یک یا چند مورد از این علائم را نیز دارید ، توصیه می شود با پزشک خود یا شماره اورژانس 112 زیر یک تماس بگیرید.

اگر علائم حمله قلبی دارید:

برای دریافت راهنمایی تأخیر نکنید

دکتر ریتا اف. ردبرگ ، MD ، FACC ، مدیر خدمات قلب و عروق در بخش بیماری های قلبی عروقی UCSF در سانفرانسیسکو ، گفت: “زنان معمولاً بیش از مردان برای مراجعه به اورژانس منتظر می مانند.” حتی اگر فکر می کنید علائم چندان بد نیستند یا از بین می روند ، خطر ابتلا به آن بسیار زیاد است.

با ماشین به بیمارستان نروید

شما به آمبولانس نیاز دارید. اگر رانندگی می کنید ، ممکن است در یک تصادف جاده ای تصادف کرده و به خود یا دیگران آسیب برسانید.

اجازه ندهید یکی از دوستان یا اقوام شما را رانندگی کند

ممکن است به سرعت کافی به بیمارستان نرسید.

از آنچه احساس می کنید غافل نشوید

گلدبرگ گفت: “اگر اشتباه می کنی نگران احمق بودن نباش”. باید سریعاً معاینه شوید بیری میزان گفت: “مردم نمی خواهند وقت زیادی را در اورژانس بگذرانند اگر دچار حمله قلبی نشوند.” وی افزود: “اما خانم ها معمولاً می دانند چگونه تصمیم بگیرند كه برای آنها طبیعی است و چه زمانی توصیه می شود به پزشك مراجعه كنند.”

فراموش نکنید که در فیس بوک به ما بپیوندید

توسط WebMD ترجمه و بازگویی می شود.

تبلیغات

دیدگاه‌ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *