4 ویژگی که اپل می تواند از آنها برای بهبود مدل های آیفون استاندارد خود استفاده کند

اپر هر ساله، مجموعه ای از گوشی های آیفون خود را در فصل پاییز معرفی و عرضه می کند، که هر یک از آنها شامل گوشی های استاندارد و پرو هستند. نسخه های استاندارد عموما سطحی از کاربران را هدف قرار می دهد که با توجه به بودجه پایین، سخت افزار پایین تری دارا می باشند، در حالی که سری پرو، برای خریداران با بودجه های زیاد در نظر گرفته می شود.

در این شرایط، مدل استاندار آیفون به دلیل حداقل پیشرفت نسبت به نسخه اصلی گوشی هوشمند، برای خرید جذابیت کم تری را برای کاربران پیدا کرده است. از این رو، ما پیشبینی می کنیم که اپل چگونه می تواند با استفاده از تغییرات جزئی نسخه استاندارد گوشی های خود را بهبود ببخشد تا برای آنها نیز خریداران بیشتری کسب کند.

همان پردازنده را با مدل های حرفه ای اضافه کند

پردازنده داخلی اپل با نام a16

در سال 2022، اپل در گوشی هوشمند آیفون 14 (نسخه استاندارد) خود از پردازنده ای با نام A15 استفاده کرد. این در حالی است که نسخه پرو 14 از سری جدیدتر آن A16 Bionic بهره می برد.

در این گوشی ها، همانطور که انتظار داشته ایم، A16 عملکرد بهتری را نسبت به تراشه A15 Bionic ارائه داده است. با این حال، اگرچه تفاوت این نسخه ها برای کاربران معمولی سخت است، اما قرار دادن تراشه قدیمی در یک گوشی هوشمند جدید و با قیمتی کامل به سختی قابل توجیه است. اگرچه، همچنان ای احتمال وجود دارد که اپل به روند خود به وجود چنین ترکیبی از گوشی ها ادامه دهد، اما این قضیه می تواند در آینده منجر به این شود که مصرف کننده توجیهی برای خرید نسخه استاندارد نداشته باشد.

استفاده از صفحه نمایش 90 هرتزی

صفحه نمایش و قاب پشتی آیفون 14

یکی از مواردی که که در آیفون 14 پلاس بسیار به چشم می خورد، نبود یک صفحه نمایش حداقل 90 هرتزی است. اگر تا به حال، یکی از محصولات اپل را که دارای قابلیت ProMotion استفاده کرده اید، مطمئنن متوجه این موضوع خواهید شد که چقدر تاثیر گذار خواهد بود.

علاوه بر این، نباید این موضوع را نادیده گرفت که برخی از گوشی های اندروری داری نمایشگر 90 و یا 120 هرتزی هستند که قیمتی پایین تر از آیفون 14 دارند. به عنوان مثال، پیکسل 7a دارای یک نمایشگر 90 هرتزی است که با قیمتی برابر با 499 دلار عرضه می شود، اما آیفون 14 دارای حداقل قیمت 799 دلار است و صفحه نمایش آن 60 هرتزی است. بدین ترتیب، با توجه به قیمت این قیمت ها، انتظار می رود که گوشی های آیفون حداقل نرخ نو سازی صفحه نمایش آن چیزی بیش از اینها باشد.

از درگاه USB-C پشتیبانی کنند

درگاه یو اس بی تایپ سی

در سال های جدید، استفاده از کابل های USB-C در میان محصولات اپل بسیار رایج شده است. به عنوان مثال، در تمامی تبلت های اپل، (به جز نسل نهمی آن) از این درگاه بهره می برند. استفاده از این نوع پورت، یک درخواست همگانی برای کاربران آیفون بود. زیرا، افراد دیگر مجبور نبودند کابل جاداگانه ای را برای گوشی های هوشمند خود خریداری کنند، زیرا این فرایند با همان کابل مک بوک خود قابل اجرا بود.

از طرفی، اتحادیه اروپا اعلام کرده است که می خواهد تمامی شارژر ها تا سال 2024 از نوع USB-C باشند، اپل نیز می بایست برای اینکه بخش بزرگی از مصرف کنندگان خود را از دست ندهد، این پورت و درگاه را در خط تولید خود بگنجاند.

قیمت را پایین بیاورد

معرفی آیفون 14 و آیفون 14 پلاس به همراه قیمت

علی رغم نمایشگر Super Retina XDR در آیفون 14 (نسخه استاندارد) با توجه به قیمت گذاری محصول در مقایسه با نسخه های قبلی، خرید آن توسط کاربران بسیار دشوار شده است. زیرا، نسخه استاندارد آن تنها 200 دلار با مدل های پرو تفاوت دارد. زیرا، همچنان افرادی هستند که با توجه به اختلاف پایین آن بخواهند نسخه بالای آن را خریداری کنند. با این حال، اگر قیمت آن کمی پایین تر از از حد فعلی بود، مثلا 300 دلار، مصرف کننده می توانست برای خرید هر یک از آنها بهتر تصمیم بگیرد.

اپل می بایست نسخه های استاندارد آیفون را جذاب تر کند

مطمئنن، ادامه همین روند در آینده برای اپل مشکل ساز خواهد بود. زیرا، از آن جایی که نسخه استاندارد جذابیت کمتری برای کاربران دارد، آنها به مدل های گران قیمت پرو (چه نسخه جدید و یا قدیمی) سوق می دهد. اگرچه، در نگاه اول شاید تصور کنیم که این به نفع شرکت سازنده است، اما به طور کلی ادامه این روند می تواند کاملا اشتباه باشد. زیرا در نهایت باعث می شود کاربران محصولات کمتری را از اپل خریداری کنند.

منبع

دیدگاه‌ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *