12 نکته برای همسران بیماران

12-نکته-برای-همسران-بیماران
استرس ناشی از برخورداری از بیمار که بیمار است بسیار کم ارزیابی می شود.

معمولاً وقتی یک همسر به بیماری قلبی یا سایر بیماری های مزمن مبتلا می شود ، یک کار غیر منتظره و بزرگ است. نقش ها تغییر می کنند ، کیفیت زندگی تغییر می کند ، کارهای روزمره تغییر می کند و بسیاری از مردم احساس می کنند که پتو از پاهایش پاره شده است.

علیرغم یا دقیقاً به دلیل بیماری ، این بیماری به طور طبیعی استرس زیادی ایجاد می کند ، مهم است که سعی کنید تا حد ممکن تعادل برقرار شود. سعی کنید ثبات را در این دریا آشفته پیدا کنید. در اینجا نکاتی برای همسران بیماران قلبی وجود دارد که برای تسهیل تنظیم و تعادل در نظر گرفته شده اند.

1. خوب بخور

وعده های غذایی منظم و مغذی برای شما برای حفظ انرژی و تعادل روانی لازم است. به راحتی می توان در پرتگاه غذاهای فست فود ، تغذیه ناسالم و غیر سازمان یافته هنگام ضربه ، ضربه خورد ، اما دقیقاً در این صورت است که رژیم غذایی سالم مهم است. وعده های غذایی را برنامه ریزی کنید ، یک ناهار بسته بندی شده بخورید یا فکر کنید اگر به عنوان مثال می توانید کجا و چه زمانی بتوانید غذا بخورید. مدت طولانی در بیمارستان می ماند آب بنوشید و فقط به دلیل وجود شکلات ، به شکلات ختم نشوید. یک رژیم غذایی سالم همچنین سنگ بنای بهبودی و پیشگیری همسرتان برای دیگران در خانواده است. در خانه برنامه های غذایی را با همکاری سایر اعضای خانواده تهیه کنید زیرا رژیم غذایی بسیار شخصی است و همه حوصله خوردن غذای “خسته کننده” را دارند. توصیه های متخصصان بهداشت را مطابق با عادات و سلیقه های خود تطبیق دهید ، زیرا بسیاری از تغییرات کوچک می تواند تفاوت بزرگی ایجاد کند. هر چند وقت یک بار یک قدم را انجام دهید تا همه افراد فرصت یادگیری و عادت دادن به تغییر عادات غذا خوردن را داشته باشند ، زیرا بیش از حد و خیلی سریع می تواند نارضایتی ایجاد کند.

2. به اندازه کافی خوابیدن

در مواقع لزوم استراحت کنید و به خصوص اگر به دلیل بیماری شریک زندگی خود خواب خوبی نداشته اید. داشتن یک شریک بیمار ممکن است بر روی عادتهای خواب شما تأثیر بگذارد ، و گاهی اوقات کاری نیست که بتوانید در مورد آن انجام دهید. بیماری باعث ایجاد تغییرات مختلف می شود و متأسفانه بعضی اوقات در هنگام خواب. سعی کنید در صورت لزوم با تغییراتی که رخ می دهد سازگار شوید. چگونه احساس می کنید و آنچه بدن شما به شما می گوید را دنبال کنید. با اجازه دادن به خودتان در هنگام نیاز و زمانی که می توانید بخوابید خود و سلامتی خود را در اولویت قرار دهید. عادت های جدید خواب عادت می کند و شکل می گیرد و به مرور زمان عادی می شود. اما اطمینان حاصل کنید که اگر نیازی به تأیید و واقعی برای تماشای همسرتان وجود ندارد ، به خواب بروید! تماشای همسر بیش از حد اضطراب نامیده می شود تا ببیند در صورت عدم خطر در سفر ، آیا نفس می کشد یا خیر.

3. هر روز پیاده روی کنید

هیچ چیز به اندازه باد در مو و طبیعت در زیر پاهای شما طراوت ندارد! اگر می توانید ، شریک زندگی خود را برای پیاده روی هایی که می توانید در بیرون از منزل با هم لذت ببرید ، بگیرید. اگر این امکان پذیر نیست ، پس بروید و کار را انجام دهید. ورزش منظم برای حفظ سلامت جسمی و روانی برای شما ضروری است. تجربه طبیعت می تواند به شما در تجزیه و تحلیل احساسات و رهایی از استرس کمک کند. شما نه تنها یک مراقب و همسر مهم هستید بلکه یک شخص مهم نیز هستید و باید از سلامت خود برای خود مراقبت کنید. به هر شکلی که برای ورزش انتخاب می کنید ، از نظر جسمی فعال باشید.

4. آروم باش

نفس عمیق بکشید ، به موسیقی زیبا گوش دهید ، با صدای بلند بخندید و چیزی را پیدا کنید که برای هر روز شکرگذار باشد. سعی کنید هر روز لحظه ای را در جایی قرار دهید که فقط شما باشید. از خواب بیدار شوید دقایقی زودتر از حد معمول یا نشستن در دقیقه قبل از ورود در اتومبیل. آنچه را که لازم دارید برای خود لحظاتی انجام دهید انجام دهید تا بتوانید آنچه را که احساس می کنید آرامش داشته باشید ، ذهن خود را پاک کنید ، تنش را از بدن و روح آزاد کنید. شما می توانید به تعداد زیادی از دستورالعمل های آرامش دسترسی پیدا کنید ، یکی از مناسبات خود را پیدا کنید. به یاد داشته باشید که همسر بیمار بودن نقش بزرگی دارد. یک زندگی عادی معمولاً کار کافی است. انتظار نمی رود همه چیز عالی باشد. از خود خواسته نكنید كه دیگران را در همان موقعیت قرار ندهید. اوضاع تغییر می کند و یک شخص فقط می تواند مبلغ مشخصی را انجام دهد و معامله کند. همین استراحت کنید و تمام تلاش خود را بکنید ، کافی است.

5. همسر آگاه باشید

در مورد همه چیزهایی که برای درک این واقعیت خود به عنوان همسر یک بیمار قلبی و واقعیت همسرتان به عنوان یک بیمار ، نیاز دارید بپرسید. آگاه بودن غالباً اضطراب را کاهش می دهد و امنیت را در شرایطی که در غیر این صورت بسیار ناامن است ، افزایش می دهد. درک کنید که برای بهبودی به زمان احتیاج دارید و همان چیزی را که همسرتان در حال گذر نیستید ، انجام می دهید. شما و همسرتان براساس شرایط و شرایط مختلف بیماری را تجربه می کنید. سؤال کنید ، بخوانید ، تماشا کنید ، گوش دهید. این یک واقعیت جدید است ، برای تجربیات جدید و کارهای جدیدی که اوضاع به آن نیاز دارد ، باز باشد.

6. داستان خود را بگویید

شخصی را انتخاب کنید تا تجربه و اسرار خود را با او به اشتراک بگذارد. ابراز خود با صدای بلند یا روی کاغذ می تواند ذهن شما را پاک کند. نظم را به اختلال می بخشد ، ناامنی را کاهش می دهد و این احساس را که در این حالت ایستاده اید ، می کند. اجازه یادآوری ، گفتن و به اشتراک گذاشتن با دیگران این امکان را می دهد که یکی از راه های مقابله با آسیب ها و اندوههایی است که با چنین بیماری و ضرر همراه است. بعضی اوقات شما فقط نیاز به اجازه صحبت کردن دارید و سپس برای انتشار. گاهی اوقات لازم است که متخصصان حرف بزنند ، که بتوانند حرفهایی را برای دیگران بگویند که گفتن آنها دشوار است ، در رفع عوارض و رهایی از اضطراب کمک می کنند.

7. با هم حساب شدند

شما و همسرتان احتمالاً در حال انجام همان کار نیستید ، بیماری را به همین شیوه یا عواقب آنها به طور یکسان تجربه می کنید. شما حتی ممکن است خاطرات مختلفی از روند بیماری داشته باشید و در بعضی موارد بیمار یک شاهد بود و شما دیگری. همسرتان از لحظه بیمار شدن چه چیزی را به خاطر می آورد؟ او چه تجربه ای داشته است؟ چه چیزی را به خاطر دارید و چه تجربه ای داشتید؟ همسرتان در بیمارستان چه گذشت؟ در این میان چه گذشت؟ داستان مشترک شما چیست؟ برای کل فرآیند بازیابی از اهمیت ویژه ای برخوردار است که هر دو شما از یکدیگر و تجربیات یکدیگر آگاه هستید. درک جنبه های مختلف شما از این آسیب و عواقب ناشی از تروما و بیماری زمانی اساسی است که بخواهیم از طریق فرآیند ، از یکدیگر حمایت کنیم.

8. احساسات خود را دریافت کنید

احساسات شما توصیف می کند که بیماری همسرتان چه تاثیری بر شما گذاشته است. غم و اندوه ، ترس و عصبانیت پاسخ طبیعی به ضرر و سختی است. اشک روش خوبی برای بیان و پاکسازی است. هر آنچه را که احساس می کنید بپذیرید ، احساسات راه بهبودی در کنار همسرتان ، راهی برای قدردانی ، شفقت و بخشش است. احساسات منفی ممنوع یا غیر طبیعی نیستند ، آنها به همین دلیل در آنجا حضور دارند. تفاهم را نشان دهید ، به همسرتان تفاهم نشان دهید. تنها با اجازه دادن به خود به تجربه می توانید قدرتمندتر شوید.

9. محبت را فراموش نکنید

عشق خود را به طور مناسب برای این دو نفر ابراز کنید. هنگام بیرون رفتن برای پیاده روی ، دستان خود را نگه دارید ، در شب با یک بوسه در آشپزخانه یا نوازش ملاقات کنید. چگونه عادت داشتید که به بیماری خود محبت نشان دهید؟ همه به محبت و حمایت نیاز دارند ، به خصوص پس از یک شوک ناگهانی و در شرایط دشوار. طبیعی است که نیاز به بازسازی روابط در روابط بعد از بیماری ، حتی اعتماد به نفس داشته باشیم. به خصوص اگر این بیماری منجر به تغییرات اساسی شود. به خودتان فرصت دهید اما فاصله زیادی نگذارید.

دریافت پشتیبانی

هیچ بهبودی به تنهایی وجود ندارد. همه افراد وقتی که از غم و از بین رفتن و بهبود زخمهای خود پس از عیوب ناگهانی ناراحت هستند ، نیاز به پشتیبانی و تشویق دارند. بهبودی نه تنها برای بیمار بلکه برای شما نیز با پشتیبانی بهتر است. کارهای بی شماری وجود دارد که وقتی همسرتان بیمار می شود ، به شما اضافه می شود. برخی شما را با خوشحالی قبول می کنید ، برخی دیگر سخت تر. شما نمی توانید همه کارها را انجام دهید و نباید قادر به انجام آن باشید. در صورت لزوم به خودتان کمک کنید تا به دوستان و خانواده خود کمک کنند. حمایت نشانه بی کفایتی بلکه یک پیوند اجتماعی قوی نیست و آنها خوب هستند. پشتیبانی حرفه ای نیز موجود است و اغلب مورد نیاز است.

در صورت لزوم پشتیبانی را بدست آورید

استرس و تروما می توانند زوج ها را به هم نزدیک کنند ، اما می توانند فاصله و دشواری ایجاد کنند. تجربیات مختلف می تواند افراد را به صحبت در یک صلیب سوق دهد. آنچه به عنوان پشتیبانی گفته می شود ، به عنوان مدیریت قابل درک است. آنچه بیمار درباره ضعف خود می گوید ، به عنوان نقد مراقبت و پشتیبانی تلقی می شود. مهم این است که قدم بردارید و به این مبارزه بپیوندید. حمایت شما از یکدیگر پایه و اساس بهبود خانواده شما است. با هم صحبت کنید ، با این کار کنار بیایید و در صورت لزوم از حمایت خارج شوید. مشاوره ازدواج در روند بهبودی بهبود بهتری می یابد.

. شادی کردن

هر مرحله بهبودی ، هر موفقیتی که در مسیر درست حاصل شود ، دلیلی برای جشن است. مراحل باقی مانده را به حساب نیاورید ، اما از مراحلی که برداشته اید خوشحال می شوید. مراحل کوچک نیز مراحل است. توجه و تأیید موفقیت باعث ایجاد انگیزه در همسرتان و تقویت امیدهای شما می شود. در یک سفر دشوار لحظات خوبی به شما می دهد ، مهم است که از فرصت های موجود برای لبخند زدن استفاده کنید. بسیاری از افراد به بیماری ، مشکلات ، دوره ها دچار می شوند و کیفیت زندگی را دوباره تجربه می کنند. مراحل را در آن جهت جشن بگیرید.

Mjöll Jónsdóttir
روانشناس

mjoll@shb9.is

به یاد داشته باشید که در فیس بوک به ما بپیوندید

دیدگاه‌ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *