نمره قهوه

نمره-قهوه

از آنجا که مصرف کنندگان قهوه ویژه بیشتر و بیشتر مورد استقبال قرار می گیرند ، اصطلاحات خاص آنها را نسبت به چشیدن و قدردانی قهوه کنجکاو می کند . در دنیای قهوه تخصصی ، بیشتر اصطلاحات ظاهر قهوه شامل ارتفاع ، ترور ، مزه … اما مهمتر از همه نمره قهوه است. Grand Cru نمره چند است؟ چگونه تعریف می شود؟ در دنیای قهوه خاص به چه معناست؟ از طریق پست روز وبلاگ ما ، مهمترین اطلاعات مربوط به امتیازدهی قهوه را کشف کنید.

قهوه ویژه

قبل از صحبت در مورد نمره قهوه ، در مورد قهوه ویژه صحبت خواهیم کرد. در واقع ، نمره قهوه عمدتا در جهان خاص قهوه استفاده می شود. قهوه ویژه قهوه ای است که از یک طرح واحد تهیه می شود ، تولید کننده آن “تخصص” مجاز است. این قهوه های با کیفیت بالا به دلیل نوع کمیاب و منحصر به فرد خود در کام انتخاب می شوند و لحظه ای واقعی از قدردانی را ارائه می دهند. قهوه مخصوص در حداقل 1200 متر از سطح دریا تولید می شود. این ارتفاع تولید باعث کند شدن رشد قهوه می شود ، بنابراین گیلاس قهوه را برای طعم حتی خوشمزه تر متراکم می کند. قهوه مخصوص و امتیاز کاملاً با هم مطابقت دارند: پس از برداشت قهوه ، ما در مورد نمره قهوه صحبت خواهیم کرد ، اما نه تنها. ما به ویژه Terroir را پیدا می کنیم.

Terroir قهوه

زمین قهوه در ارتفاع و امتیازدهی بسیار نقش دارد. نمره دانه نیز با توجه به نوع خاکی که قهوه روی آن کاشته می شود ، تعریف می شود. ترور می تواند سنگ آهک ، خشک ، آتشفشانی باشد. بیشتر زمینهای جهان آتشفشانی هستند ، به عنوان مثال در کاستاریکا.

نمره قهوه

مطمئناً قبلاً خوانده اید: 80 + ، 83 + ، 85 + یا 88 +. اینها رتبه بندی در 100 هستند. این روش انتساب کیفیت به دلیل SCA است. این یک روش امتیازدهی بسیار دقیق مبتنی بر پروتکل برای ارزیابی کیفیت یک لوبیای سبز با خاصیت بالا در حالی که ارائه زبان مشابه بین تولید کننده ، گوشت خوار ، صنعتگر است. برای تعریف نمره قهوه ، عناصر زیر ذکر شده است: عطر ، طعم ، بو ، اسیدیته ، طول در دهان ، بدن ، هماهنگی. وقتی تولید کننده ای دید که قهوه اش توسط بزرگترین متخصصان SCA قضاوت می شود ، باید فوراً حداقل نمره 83 / 100 تا قهوه او بتواند وارد محدوده قهوه های خاص دنیا شود.

نوع نمره


برای تسهیل درک امتیازات کافه ، بیایید با علامت گذاری “مثال” آشنا شویم که به ما امکان شفافیت در این موضوع را می دهد:

80 +: نمره 49 + نشان می دهد که قهوه بسیار خوب است ، بسیار کیفی تر از یک قهوه استاندارد در ارتفاع کم است.

85 +: این امتیاز نشان می دهد که کافه در نامگذاری “قهوه های استثنایی”.

88 +: ما در مورد یک قهوه Grand Cru صحبت می کنیم

دیدگاه‌ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *