مشاوره خواب

مشاوره-خواب
طبیعی است که یکبار در یک شب بخوابید.

این احتمال وجود دارد که زمستان برای بسیاری دشوار باشد و سپس مشکلات خواب دور نیستند. یکی از چیزهایی که وقتی نمی توانیم بخوابیم تجربه می کنیم کمی گیجی است. ما عصبانی ، خسته و کم خواب هستیم اما چه کاری می توانیم انجام دهیم؟

بیرون آمدن از بی خوابی ، ترک عادت های قدیمی و اتخاذ عادات خواب جدید و بهتر ممکن است زمان و حوصله به خرج دهد ، اما این چیزی است که برای سلامتی و به طور کلی مهم است. احساس بهتری دارید.

برای من مفید بوده است اگر به مدت بیش از نیم ساعت که بیدار هستم از خواب بیرون بیایم واکنش نشان دهم. سعی می کنم این اعصابم بهم نریزد و با خودم فکر می کنم کلیک یک و یک شب طبیعی است. با بیدار شدن از خواب ، فشار خواب شما افزایش می یابد ، خواب آلوده می شوید و این کار غالباً باورنکردنی است. اما برای بسیاری از افراد ، بی خوابی مزمن است و می تواند از این توصیه های کلی خواب بهره مند شود.

یک برنامه خواب تنظیم کنید

خوابیدن هر شب در یک ساعت مشخص و بیدار شدن از خواب در هر ساعت یک ساعت می تواند تأثیر عمیقی داشته باشد. اگرچه دشوار است ، اما بهتر است آخر هفته ها همین روند را داشته باشید تا الگوی خواب جدید را اشتباه نگیرید.

آرامش قبل از خواب

توصیه می شود تلویزیون ، کامپیوتر را خاموش کنید ، تلفن را خاموش کرده و حداقل چراغ ها و سایر محرک ها را کاهش دهید 20 – 60 دقایقی قبل از خواب. ایده خوبی است که یک روال قبل از خواب ایجاد کنید که به تدریج آن را با خواب مرتبط کنیم ، مانند خواندن ، حمام گرم یا موسیقی آرامش بخش. از محرک ها ، گفتگوهای سنگین و دشوار پرهیز کنید و آنچه می دانید درست قبل از خواب شما را ناراحت خواهد کرد.

فقط قبل از خواب از تخت استفاده کنید

اگر نمی توانید به خواب بروید ، به طور نامحدود در رختخواب دراز نکشید ، خوب است که مثلاً هدف بگیرید. 20-30 دقایق. اگر خستگی شروع به نشان دادن نمی کند ، خوب است که جلو بروید ، بخوانید ، یک لیوان آب بنوشید ، موسیقی آرام یا چیز دیگری گوش دهید تا زمانی که احساس خستگی کنیم – سپس در رختخواب صاف بمانید ، اما جایی که خستگی را آویزان نکنید می تواند عبور کند. از تخت برای تماشای تلویزیون ، خواندن ، گوش دادن به موسیقی یا دستکاری در تلفن خود استفاده نکنید. بهتر است این کار را در جای دیگری انجام دهید ، بنابراین بدن به تدریج بستر را فقط به خواب متصل می کند.

از مصرف کافئین ، نیکوتین و الکل خودداری کنید

بهتر است از مصرف کافئین هنگام خواب به دلیل اثر محرک آن خودداری کنید. الکل می تواند کیفیت خواب را مختل کند زیرا بدن در قسمت آخر شب شروع به پردازش آن می کند ، بنابراین عاقلانه است که نوشیدن را به حداقل برسانید ، به ویژه درست قبل از خواب. افراد سیگاری به دلیل ترک نیکوتین اغلب زود بیدار می شوند یا به خواب می روند. در اینجا دلیل دیگری برای ترک سیگار به طور کامل وجود دارد.

از دراز کشیدن خودداری کنید

این مسئله می تواند در روزهای طولانی و دشوار معکوس شود ، اما می تواند الگوی خواب ما را برای رفتن به رختخواب در طول روز گیج کند. بنابراین ، بهتر است سعی کنید بیدار بمانید ، مثلاً به پیاده روی یا چیز دیگری بروید تا بیشترین خستگی را در وسط روز از بین ببرید. با این حال ، برخی هستند که می گویند چرت قبل از ساعت دو و نیم در روز و حداکثر 45 دقیقه در خواب شبانه تداخل ایجاد نمی کند.

جنبش

ورزش می تواند در خواب و در نتیجه در انجام کمترین تأثیر مثبت باشد

– 20 دقیقه ورزش در شلوغی روز ، اما ورزش به دلایل دیگر نیز مفید است. با این حال ، توصیه نمی شود که درست قبل از خواب ورزش کنید و بهتر است حدود 5-6 ساعت قبل از خواب آماده باشید. ورزش آرام مانند یوگا انجام قبل از خواب مشکلی نیست.

ایجاد شرایط ایده آل خواب در اتاق خواب

اتاق نباید خیلی روشن باشد ، دما باید راحت باشد و اتاق باید ساکت باشد. همچنین اطمینان حاصل کنید که تخت راحت و خوب است. اگر کم خوابی تأثیر قابل توجهی در زندگی روزمره و کار شما دارد و با کمک این نکات در کنار آمدن با آن مشکل دارید ، توصیه می شود با یک روانشناس یا پزشک تماس بگیرید. رهایی از این حلقه معیوب ممکن است دشوار باشد و از آنجا که خواب برای ما بسیار مهم است ، در جستجوی کمک دریغ نکنید. با این حال ممکن است اضافه کنم که قرص های خواب آور یک راه حل طولانی مدت برای بی خوابی نیستند اما می توانند در کوتاه مدت کمک کنند. بسیاری از راه های دیگر مانند درمان شناختی رفتاری نمونه هایی از راه حل است که در طولانی مدت به خوبی کار می کند.

شب بخیر و موفق باشی.

Björn igfeigs.

دیدگاه‌ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *