ماگنولیای قلبی

ماگنولیای-قلبی

بعضی از افراد توصیه می کنند همه افراد بالاتر 16 سالانه روزانه یک کرم قلب مصرف می کنند در حالی که دیگران عقیده دارند همه افراد بیش از باید روزانه کرم قلب مصرف کنند). در هر صورت ، توصیه می شود در این مورد با پزشک خانواده یا متخصص قلب خود مشورت کنید ، وی سپس وضعیت را با توجه به عوامل خطر موافق و مخالف ارزیابی خواهد کرد.

مگنیل قلب برای کاهش خطر لخته شدن خون و جلوگیری بیشتر از حملات قلبی ، سکته های مغزی ، مشکلات قلبی عروقی در بیماران مبتلا به آنژین نامتعادل یا ناپایدار (درد قفسه سینه) مصرف می شود. از مگنیل قلب نیز برای جلوگیری از تشکیل لخته خون پس از انواع خاصی از جراحی قلب برای گشاد شدن یا باز شدن رگ های خونی استفاده می شود.

موارد اصلی و هشدارها

پیشگیری ثانویه از سکته قلبی

– برای پیشگیری از بیماری های قلبی عروقی در بیماران مبتلا به آنژین متعادل

– سابقه آنژین ناپایدار ، به جز در مرحله حاد.

– برای جلوگیری از انسداد پس از عملیات بای پس (CABG).

آنژیوپلاستی کرونر ، به جز در مرحله حاد

– پیشگیری ثانویه از حمله ایسکمی گذرا (TIA) و حمله ایسکمیک مغزی (CVA) ، به شرطی که خونریزی داخل مغزی منتفی باشد.

استفاده از قلب مگنیل در موارد اضطراری توصیه نمی شود. استفاده از آن محدود به پیشگیری ثانویه با درمان طولانی مدت است. دوز توصیه شده به طور کلی 75 – 160 میلی گرم یک بار در روز. قرص ها باید با مقدار کافی مایع (1/2 لیوان آب) کامل بلعیده شوند. به دلیل پوست مقاوم در برابر اسید ، قرص ها نباید خرد ، شکسته و جویده شوند ، زیرا پوست از اثرات تحریک کننده دستگاه گوارش جلوگیری می کند.

استیل سالیسیلیک اسید را نباید به کودکان و نوجوانان زیر ما آن را به شما توصیه کنیم. »

هشدارها و احتیاط های ویژه برای استفاده

مگنیل قلب برای استفاده به عنوان ضد التهاب ، ضد درد یا تب بر مناسب نیست. این دارو برای استفاده در بزرگسالان و بزرگسالان 16 سال به بالا استفاده می شود. استفاده از دارو در بزرگسالان و كودكان كمتر از توصیه نمی شود مگر اینکه سود تخمینی از خطر بیشتر باشد. استیل سالیسیلیک اسید ممکن است یکی از دلایل سندرم Reyes در بعضی از کودکان باشد.

خطر خونریزی

خطر خونریزی ، به ویژه در حین و بعد از عمل ، حتی در موارد جراحی جزئی ، افزایش می یابد ، به عنوان مثال کشیدن دندان. قبل از استفاده با احتیاط استفاده کنید ، از جمله کشیدن دندان و در صورت وجود دلیل برای انجام این کار با پزشک مشورت کنید ، ممکن است لازم باشد که استفاده از آن به طور موقت قطع شود. مگنیل قلب ممکن است خونریزی قاعدگی را افزایش دهد.

قلب مگنیل باید در فشار خون بالا و در بیمارانی که سابقه زخم معده یا اثنی عشر یا خونریزی دارند و یا تحت درمان با داروهای ضد انعقاد خون هستند ، باید با احتیاط انجام شود. بیماران باید خونریزی غیرمعمول را به پزشک خود اطلاع دهند. اگر خونریزی یا زخم در دستگاه گوارش رخ داد ، درمان باید متوقف شود.

کلیه و کبد

استیل سالیسیلیک اسید باید در بیماران با اختلالات متوسط ​​کلیوی یا کبدی یا در بیماران کم آب با احتیاط مصرف شود ، زیرا استفاده از NSAID ها ممکن است منجر به نقص کلیه شود. آزمایشات عملکرد کبد باید بطور منظم در بیمارانی که دارای اختلال کبدی خفیف تا متوسط ​​هستند انجام شود.

عکس العمل های آلرژیتیک

استیل سالیسیلیک اسید ممکن است باعث برونکوسپاسم و حملات آسم یا سایر واکنش های آلرژیک شود. عوامل خطر شامل وجود آسم ، آلرژی به گرده ، پولیپ بینی یا بیماری مزمن تنفسی است. همین مورد در مورد بیمارانی که به سایر مواد آلرژیک دارند نیز صدق می کند. با واکنش پوست ، خارش یا کهیر. واکنش های شدید پوستی به ندرت گزارش شده است ، از جمله: سندرم استیون-جانسون ، همراه با استفاده از استیل سالیسیلیک اسید. مگنیل قلب باید در اولین نشانه بثورات پوستی ، زخم مخاطی یا سایر علائم آلرژیک قطع شود.

مسن

بیماران مسن به ویژه به عوارض جانبی NSAID ها حساس هستند ، از جمله استیل سالیسیلیک اسید ، به ویژه خونریزی و سوراخ شدن دستگاه گوارش ، که ممکن است زندگی را تهدید کند. در صورت نیاز به درمان طولانی مدت ، بیماران باید مرتباً معاینه شوند.

لخته شدن خون

استفاده از قلبی مگنیل همراه با سایر داروهای ضد انعقاد خون مانند داروهای ضد انعقاد خون مانند وارفارین ، داروهای ضد انعقاد و ضد پلاکت ، NSAID ها و مهار کننده های خاص جذب مجدد سروتونین توصیه نمی شود ، مگر اینکه کاملاً ضروری باشد. خطر خونریزی اگر نمی توان از این ترکیب جلوگیری کرد ، نظارت دقیق بر علائم خونریزی توصیه می شود.

نقرس

استیل سالیسیلیک اسید در دوزهای پایین باعث کاهش دفع اسید اوریک می شود. در نتیجه ، بیمارانی که مستعد اختلال در دفع اسید اوریک هستند ، ممکن است دچار حملات نقرس شوند

.

این لیست جامعی نیست ، اما برای توضیحات بیشتر به جزوه ها اشاره شده است.

منبع: Actavis و آژانس دارویی ایسلند

P.S. به یاد داشته باشید که در فیس بوک با ما همراه باشید

دیدگاه‌ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *