سکته

سکته
سردرد می تواند مقدمه ای برای سکته مغزی باشد اما این یک قاعده جهانی نیست.

سکته مغزی را سکته مغزی ، سکته مغزی یا خونریزی مغزی نیز می نامند. علت سکته مغزی مختل شدن جریان خون ناگهانی ناشی از لخته شدن خون یا پارگی رگ در سر است. در اینجا اطلاعاتی از وب سایت heilaheill.is وجود دارد که در آن نکات اصلی که مهم هستند پوشش داده می شوند.

سکته مغزی یا سکته مغزی نتیجه اختلال ناگهانی و دائمی جریان خون در مناطق مغزی ناشی از بیماری عروقی است. اختلال جریان خون می تواند به دلیل انسداد شریان مغزی ناشی از لخته شدن خون (سکته) یا پارگی رگ خونی و خونریزی در بافت مغز (خونریزی مغزی) باشد. در هر دو مورد کمبود اکسیژن در سلول های مغز و همچنین کمبود سایر مواد مغذی ضروری وجود دارد. برخی از سلولهای مغز می میرند ، اما عملکرد برخی دیگر مختل می شود. بعضی اوقات علائم سکته مغزی فقط برای مدت کوتاهی ظاهر می شود و سپس صحبت از ایسکمی گذرا در مغز می شود. بیماری های مختلف می توانند در سکته مغزی نقش داشته باشند. علائمی که ظاهر می شوند به محل و اندازه آسیب مغزی بستگی دارند.

فرکانس با افزایش سن افزایش می یابد

تحقیقات در ایسلند نشان داده است که در مورد 903 افراد سالانه سکته می کنند. میانگین سنی آنها تقریباً 266) سال است و بیشتر بیماران بیشتر از 65 سال ها. مردان کمی بیشتر از زنان در ایسلند سکته می کنند. بروز سکته مغزی بسیار وابسته به سن است. تحقیقات Hjartavern نشان می دهد که فرکانس سالانه 35 تقریباً 3 ساله است. در هر هزار اما حدود هشتاد فرکانس به افزایش یافته است هزار سکته مغزی سومین علت شایع در ایسلند است. این باعث مرگ در حدود 8٪ از مردان و زنان می شود.

در ایسلند حدوداً 600 افراد هر ساله سکته می کنند.

دسته های مختلف سکته مغزی

خونریزی مغزی

در طی خونریزی مغزی ، رگ خونی در مغز پاره می شود و باعث خونریزی در بافت مغز می شود. خونریزی گاه به گاه ممکن است در منطقه ای رخ دهد که در ابتدا انسداد عروق رخ داده است. فشار خون بر بافت سالم مغز وارد می شود و انتقال از طریق رگ خونی کاهش می یابد. در اعماق مغز اتاق های مملو از مایعات وجود دارد. اگر خونریزی زیاد باشد ، می تواند به این سیستم مایع نفوذ کند. در موارد نادر ، ممکن است خونریزی از کیسه های عروقی در قاعده جمجمه وجود داشته باشد.

Heiladrep

نکروز مغزی بر اساس علت به سه نوع تقسیم می شود.

  اول ، شریان مغزی کلسیفیه شده ممکن است به دلیل موضعی بسته شود تصلب شرایین

  دوم ، ترومبوز (لخته شدن خون) که در قسمتهای دیگر جریان خون مانند شریان بزرگ کاروتید ، قوس آئورت یا قلب ایجاد می شود ، می تواند شریان را مسدود کند. به عنوان مثال لخته های خون می توانند در قلبی که به طور نامنظم می تپد ، در قلب آسیب دیده پس از انسداد شریان کرونر یا در مجاورت دریچه های آسیب دیده قلب ایجاد شوند

ثالثاً ، رگهای خونی کوچک کلسیفیه شده در اعماق مغز می توانند به دلیل باریک شدن بسته شوند و فقط در یک ناحیه کوچک باعث اختلال در عملکرد شوند. این نکروز نامیده می شود. در بخش زیر ، سکته مغزی بر اساس علل ، علائم توصیف شده ، تشخیص ، درمان و عوامل خطر طبقه بندی می شود.

ایسکمی گذرا در مغز

هنگامی که فردی علائم سکته مغزی را تجربه می کند که کمتر از 24 ساعتها صحبت در مورد ایسکمی گذرا در مغز.

دلایل ایسکمی گذرا همان نکروز مغزی است ، اما گردش خون به موقع دوباره باز می شود تا آسیب دائمی به سلول های مغزی وارد نشود. چنین علائمی هشدار دهنده است و برای بررسی بعدی برای جلوگیری از سکته احتمالی نیاز به تحقیقات بیشتر دارد.

تشخیص سکته مغزی

در صورت مشکوک به سکته مغزی ، شناسایی نوع سکته مغزی ضروری است. درمان و تحقیق در موارد مختلف متفاوت است.

تحقیقات انجام شده

 • تاریخچه پزشکی دقیق و معاینه پزشکی
 • )
 • تصویر توموگرافی کامپیوتری از مغز. این مطالعه بین خونریزی مغزی و سکته مغزی تفکیک می کند. در مورد سکته مغزی ، بعضی اوقات از زمان شروع علائم مدتی طول می کشد تا تغییرات در سی تی اسکن دیده شود

 • اسکن تصویربرداری رزونانس مغناطیسی از مغز تصویر خوبی از محل و میزان آسیب می دهد و آسیب کوچکتر را بسیار بهتر از سی تی اسکن نشان می دهد
 • معاینات قلبی انجام می شود تا ببیند آیا لخته خون از قلب باعث سکته مغزی شده است

 • نوار قلب نشان دهنده آریتمی است. هولتر دستگاه کوچکی است که ECG را به طور مداوم به مدت یک روز می گیرد و سرنخ هایی را در مورد اینکه آیا ضربان قلب گاهی اوقات نامنظم است اما در این بین طبیعی است
 • Kyrrseta
 • چاقی
 • برخی بیماریهای قلبی (به عنوان مثال ضربان قلب نامنظم / فیبریلاسیون دهلیزی)

 • دیابت
 • کلسترول بالا
   سوuse مصرف الکل
 • قرص ضد بارداری (به خصوص اگر زن سیگار بکشد و بزرگتر از 24 سال ها)
 • فشار

  بیشتر این عوامل خطر مربوط به وضعیت سیستم قلبی عروقی است. مراقبت خوب از سیستم قلبی عروقی خطر سکته را کاهش می دهد.

  از عواملی که می توانند تحت تأثیر قرار بگیرند آگاه باشید.

  به یاد داشته باشید پایین بیاورید ما در فیس بوک

  174162109295515

  دیدگاه‌ها

  پاسخی بگذارید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *