بیماری همسر

بیماری-همسر

این تپانچه سال گذشته ویروسی شد و در این اوقات عجیب و غریب ما زندگی می کنیم. در هر زمان مشخص ، بسیاری از آنها از بیماری های مزمن و دشوار رنج می برند. بیماری های مختلف در طبیعت و عواقب آن ، همه بر زندگی و کیفیت زندگی تأثیر می گذارد.

در پشت هر بیمار خانواده ، همسران و دوستانی قرار دارند که همه تا حدی تأثیرات بیماری ، عدم اطمینان و عواقب را تجربه می کنند.

البته ، پیشینه افراد از نظر اندازه و کیفیت متفاوت است ، اما واضح است که حمایت می تواند برای بیماران بسیار مهم باشد و حتی به همین دلیل تفاوت زیادی بین بهبود و سلامتی افرادی که از حمایت خوبی برخوردار می شوند و کسانی که در انزوای بیشتری یا حمایت محدود هستند ، وجود دارد. بستن. بیماران به تنهایی برای سلامتی خود نمی جنگند و فقط آنها نیستند که رنج می برند.

همسر بیمار بخش مهمی از شبکه پشتیبانی بیمار است ، اما غالباً فراموش می شود که همسر نه تنها باید از خود مراقبت کند تا بتواند نقش حمایتی خود را با بیمار ایفا کند بلکه قادر به کنار آمدن با استرس و تغییرات است بیماری جدی دنبال کنید. برای سلامتی خود و برای زندگی خود.

بسیاری از مطالعات نشان می دهد که صرف نظر از ماهیت بیماری ، همسران اغلب حتی از نظر روحی و روانی از خود بیماران هم بدتر هستند. آنها باید مسئولیت و نقشهای جدید بیشتری را در خانه به عهده بگیرند ، به کار خود ادامه دهند و خودشان را انجام دهند ، از بچه ها و در حال حاضر حتی خود بیمار مراقبت کنند ، و همچنین سعی کنند یک زندگی عادی را تا حد ممکن ادامه دهند. همه در سایه یک شوک است ، که وقتی همسر ، نزدیکترین دوست و طرفدار اصلی شخص بیمار می شود کاملاً احساس شوک می کند.

اگرچه همسر در طوفان محکم ایستاده و لزوماً چیزهای زیادی نشان نمی دهد ، اما رنج می برد. س questionsالات ، تردیدها ، ترس ها و احساساتی که منتقل می شود دشوار است و بسیاری از همسران مضطرب و افسرده ، تنها و ناامید هستند. البته واکنش در چنین شرایط نامناسبی امری طبیعی است ، اما در طولانی مدت ، استرس و احساسات دشوار می تواند توانایی افراد در کنار آمدن با زندگی و وظایف آنها را تحت تأثیر قرار دهد. همچنین وظیفه داشتن همسر بیمار.

کاملاً ضروری است که به یاد داشته باشید وقتی یکی از طرفین ازدواج یا رابطه بیمار می شود ، هر دو طرف به حمایت نیاز دارند.

اگر همسر بیمار دارید و با این احساسات دشوار یا مشکلات کنار آمدن با تغییر شرایط و کیفیت زندگی آشنا هستید ، به دنبال کمک یک روانشناس باشید. کمک گرفتن امکان پذیر است و قدرت جستجوی آن و داشتن موضع برای کنترل و بهبود رفاه و کیفیت زندگی آنها است.

روانشناس Mjöll Jónsdóttir

mjoll@shb9.is

PS فراموش نکنید که در Facebook به ما بپیوندید

دیدگاه‌ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *