انسداد کرونر

انسداد-کرونر
انسداد حاد کرونر یک مسئله جدی است و می تواند منجر به مرگ شود.

طبق معمول ، ما از روی تپانچه هایی عبور می کنیم که سال گذشته بیشتر مورد بررسی قرار گرفتند و در اینجا یکی از موارد مهم در مورد بیماری عروق کرونر وجود دارد. نقش عروق کرونر تغذیه عضله قلب است و با پایان یافتن آن ، سلولهای عضلانی می میرند و ناحیه مربوطه در عضله قلب به زخم تبدیل می شود. عدم حل شدن ترومبوس (متوقف کننده) اغلب می تواند از سکته قلبی قریب الوقوع جلوگیری کند. بنابراین ممکن است زمان برای اقدامات دائمی وجود داشته باشد ، به عنوان مثال پیوند عروق کرونر یا عمل جراحی قلب

امروزه ، در صورت امکان ، از پیوند بای پس عروق کرونر معمولاً در مورد بیماری حاد عروق کرونر استفاده می شود. بیماری عروق کرونر در بیشتر موارد پیش زمینه حمله قلبی است و به دلیل انسداد عروق کرونر است و در نتیجه بخشی از عضله قلب اکسیژن دریافت نمی کند. بیماری حاد عروق کرونر یکی از مهمترین دلایل مرگ و میر در ایسلند است ، مانند سایر کشورهای غربی.

پیش ساز و علت

معمولاً سالها پیش از بیماری عروق کرونر ، تصلب شرایین انجام می شود که باعث ضخیم شدن دیواره عروق کرونر و بیرون آمدن لکه های چربی ضخیم در رگهای خونی می شود. شایع ترین علامت بیماری کرونر قلب درد قفسه سینه در هنگام ورزش یا احساسات است ، اما اولین علائم بیماری نیز می تواند به دلیل انسداد خود ایجاد شود.

علت انسداد معمولاً پارگی رگ خونی یا وجود خونریزی در آن است. این امر باعث ایجاد لخته خون (لخته خون) در ناحیه ای می شود که می تواند رگ خونی را مسدود کند. وقتی عروق کرونر به طور ناگهانی بسته می شود ، انسداد حاد کرونر وجود دارد. جریان خون متوقف می شود ، عضله قلب از هیپوکسی رنج می برد و یک حمله قلبی وجود دارد که می تواند منجر به حمله قلبی یا مرگ شود اگر کاری انجام نشود.

پاسخ سریع اهمیت دارد

میزان مرگ و میر ناشی از بیماری عروق کرونر در اولین ساعات پس از انسداد بیشترین است ، اما پس از آن به سرعت کاهش می یابد. برخی از افراد قبل از بستری شدن در بیمارستان می میرند ، اما در بین بیمارانی که در بیمارستان بستری می شوند ، میزان مرگ و میر بیشتر است 10 – 15٪). چند دهه پیش ، این تعداد 20 بود – 20٪.

مهم است که بیماران مبتلا به بیماری عروق کرونر در اسرع وقت به بیمارستان مراجعه کنند ، مهمترین زمان است.

علائم اصلی

مردان و زنان لزوماً علائم یکسان بیماری عروق کرونر / حمله قلبی را تجربه نمی کنند.

علائم متداول معمولاً مرتبط با بیماری عروق کرونر / حمله قلبی عبارتند از: گرفتگی یا درد قفسه سینه اغلب با هدایت بازوها ، گردن ، فک یا بین تیغه های شانه. بعضی اوقات حالت تهوع و تعریق سرد وجود دارد.

با این حال ، علائم زنان اغلب شبیه سوi هاضمه است و معمولاً احساس ضعف و خستگی ، حملات اضطرابی غیرطبیعی و سو ind هاضمه یا نفخ دارند.

مصرف درد و علائم شدید از این نوع در صورت طولانی تر از 10 دقایق.

بیماری عروق کرونر می تواند عوارض زیادی ایجاد کند. شایع ترین آنها آریتمی در انواع مختلف است که می تواند زندگی را تهدید کند.

سرانجام

بیماری حاد عروق کرونر می تواند در بدترین موارد منجر به مرگ شود. اگر درد قفسه سینه دارید ، احساس ناراحتی می کنید و احساس خوبی ندارید ، بلافاصله با یک آمبولانس ONE TWO تماس بگیرید ، 20.

به یاد داشته باشید که در فیس بوک با ما همراه باشید

دیدگاه‌ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *