6 علامت حمله قلبی در زنان

6-علامت-حمله-قلبی-در-زنان
Hjartaþræðing á LSH
کاتتریزاسیون قلب در LSH

زنان همیشه مانند مردان دچار حمله قلبی نمی شوند. زنان همیشه علائم کلاسیک مشابه با غلبه بر درد قفسه سینه را که منجر به پایین بازو می شود ، نشان نمی دهند. البته ، این علائم می تواند زنان را تحت تأثیر قرار دهد ، اما بسیاری از آنها علائم مبهم و “صوتی” را نیز تجربه می کنند که می تواند از بین برود. در زیر شرح علائم حمله قلبی است که در زنان شایع است و در وب سایت WebMD مورد بحث قرار گرفته است:

1 درد یا ناراحتی در قفسه سینه

درد قفسه سینه شایعترین علامت حمله قلبی است ، اما برخی از زنان ممکن است متفاوت از مردان آن را تجربه کنند. این می تواند به گونه ای باشد که انگار چیزی در قفسه سینه فشرده می شود یا اینکه انگار یک “پر” در قفسه سینه وجود دارد و درد می تواند در همه جای سینه باشد ، نه فقط در سمت چپ. متخصص قلب ، ریتا ردبرگ ، MD ، مدیر گروه پزشکی قلب و عروق در دانشگاه کالیفرنیا ، سانفرانسیسکو ، می گوید: این معمولاً در هنگام حمله قلبی بسیار ناخوشایند است. او می گوید که این تجربه به گونه ای است که انگار یک پیچ در قفسه سینه محکم شده است.

2 درد در بازو / بازوها ، پشت ، گردن یا فک

این نوع درد در زنان بیشتر از مردان است. این ممکن است برای زنانی که منتظر درد قفسه سینه یا درد در دست چپ هستند ، اما در پشت یا فک گیج کننده نیست. درد ممکن است به طور ناگهانی تشدید شود یا بروز کند ، همچنین ممکن است قبل از آنکه بسیار شدید شود به طور متناوب بدتر شده و فروکش کند. اگر خواب هستید ، درد می تواند شما را بیدار کند. متخصص قلب و عروق C. Noel Bairey Merz ، MD ، مدیر مرکز قلب زنان Barbra Streisand در مرکز پزشکی Cedars-Sinai در لس آنجلس می گوید ، مهم است که به پزشک خود در مورد علائم “غیرمعمول یا غیر قابل توضیح” که در قسمت های بدن بالای کمر ظاهر می شود ، بگویید.

3 درد معده

درد معده می تواند حمله قلبی را نشان دهد اما اغلب با درد معده ناشی از سوزش معده ، آنفولانزا یا زخم معده اشتباه گرفته می شود. Nieca Goldberg ، MD ، مدیر مرکز بهداشت زنان Joan H. Tisch در مرکز پزشکی NYU Longone در نیویورک ، می گوید: زنان گاهی اوقات فشار زیادی بر روی شکم خود احساس می کنند که احساس می کند یک فیل روی شکم آنها نشسته است. Hjartaþræðing á LSH

4 تنگی نفس ، حالت تهوع و سرگیجه

اگر در تنفس مشکل دارید و به نظر می رسد هیچ دلیل واضحی برای آن وجود نداشته باشد ، این می تواند یک حمله قلبی باشد ، به خصوص اگر علائم دیگر نیز وجود داشته باشد. گلدبرگ می گوید: “شما ممکن است احساس کنید که در یک ماراتن شرکت کرده اید ، اما حرکت نکرده اید.”

5 تعریق

تعریق ناگهانی در زنان مبتلا به سکته قلبی علامت شایع است. این به جای یک عرق بعد از تمرین یا بعد از گرما به عنوان یک استرس مربوط به عرق عمل می کند. Bairey Merz می گوید اگر شما معمولاً اینگونه عرق نمی كنید و به نظر نمی رسد كه دلیلی برای آن وجود داشته باشد ، مانند تب یا موارد دیگر ، پس باید این مورد را بررسی كنید.

6 خستگی

برخی از زنانی که دچار حمله قلبی می شوند احساس خستگی می کنند ، حتی اگر فقط بی حرکت نشسته باشند و زیاد ورزش نکرده باشند. گلدبرگ می گوید: بیماران اغلب از خستگی قفسه سینه شکایت دارند. “آنها می گویند که حتی نمی توانند ساده ترین کارها را انجام دهند ، مانند ورود به حمام.”

همه این علائم را ندارند. اگر درد قفسه سینه دارید و خصوصاً اگر یک یا چند مورد از این علائم را دارید ، توصیه می شود با پزشک یا شماره اورژانس خود در بلافاصله. مستقیما.

اگر علائم حمله قلبی را تجربه می کنید:

کمک گرفتن را به تأخیر نیندازید

“ریتا اف. ردبرگ ، دکترای کارشناسی ارشد ، FACC ، مدیر خدمات قلب و عروق در بخش قلب UCSF در سانفرانسیسکو می گوید:” خانمها معمولاً بیشتر از مردان منتظر رفتن به اتاق اورژانس هستند. ” . حتی اگر فکر می کنید علائم خیلی بد نیستند یا از بین می روند ، خطر ابتلا به آن بسیار زیاد است.

به بیمارستان رانندگی نکنید

شما به آمبولانس نیاز دارید. اگر رانندگی می کنید ، ممکن است در بین راه دچار حادثه رانندگی شوید و به خود یا دیگران آسیب برسانید.

به دوستان یا اقوام خود اجازه رانندگی ندهید

شما ممکن است نتوانید سریع به بیمارستان برسید.

از آنچه احساس می کنید غافل نشوید

گلدبرگ می گوید: “اگر اشتباه می کنید نگران احمق بودن نباشید.” باید سریعاً معاینه شوید. بیری مرز می گوید: “مردم نمی خواهند ساعات زیادی را در بیمارستان اورژانس بگذرانند اگر دچار حمله قلبی نشوند.” “اما زنان معمولاً در تصمیم گیری در مورد موارد طبیعی و توصیه به مراجعه به پزشک تبحر دارند”

به یاد داشته باشید که در فیس بوک

ترجمه و بازگویی توسط

WebMD.

دیدگاه‌ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *