5 نکته مهم در مورد حملات قلبی

5-نکته-مهم-در-مورد-حملات-قلبی
علائم از قلب می تواند ظریف باشد و شناخت علائم و / یا کمک گرفتن از اهمیت برخوردار است.

بیماری قلبی عروقی شایعترین علت مرگ در دنیای غرب است و ایسلند نیز از این قاعده مستثنی نیست. بنابراین مهم است که ما از برخی از مسائل مربوط به بیماری های قلبی عروقی / حملات قلبی آگاه باشیم.

همه باید 5 نکته مهم را بدانند و بدانند که هنگام صحبت در مورد این بیماریها مهم است.

1 قاتل حاد

بیماریهای قلبی عروقی و در نتیجه حملات قلبی حاد و 40٪ کسانی که هر ساله بر اثر بیماری های قلبی عروقی می میرند. هر ساله افراد بیشتری به دلیل بیماری های قلبی عروقی بیش از همه سرطان ها می میرند.

2 جلوگیری

با کنترل فشار خون ، کلسترول و عدم استعمال سیگار می توان خطر بیماری قلبی را به میزان قابل توجهی کاهش داد. درباره 60 درصد افرادی که در اثر حمله قلبی می میرند حداقل یکی از این عوامل خطر را دارند: فشار خون بالا ، بیش از حد بالا کلسترول یا سیگاری هستند.

مردان مسن تر از 85 سالها و زنانی که به سن ]) به منظور كاهش خطر حمله قلبی یا سكته مغزی باید روزانه ضربان قلب داشته باشند بسیاری از متخصصان می گویند همه افراد بالای 50 سال باید روزانه پیوند قلب انجام دهند. توصیه می شود قبل از شروع احیای منظم قلبی ریوی با پزشک مشورت کنید.

3 علائم

علائم سکته قلبی همیشه آن چیزی نیست که مردم فکر می کنند. شایعترین علائم درد قفسه سینه یا ناراحتی است. اما زنگ های هشدار دهنده همچنین می توانند درد یا ناراحتی در جای دیگر قسمت فوقانی بدن ، به عنوان مثال در شانه ها ، بازوها ، پشت ، گردن یا معده باشند.
در خانم ها ممکن است نشانه هایی از حمله قلبی ، تنگی نفس ، خستگی ، حالت تهوع یا استفراغ یا درد در پشت یا فک وجود داشته باشد.

کسانی که هر یک از علائم فوق را تجربه کردند ، باید بلافاصله با آمبولانس تماس بگیرند. پاسخ سریع و درمان سریع برای پاکسازی عروق کرونر ضروری است ، بنابراین از سکته قلبی جلوگیری می کند ، که با توقف جریان خون در قلب اتفاق می افتد.

4 برنامه

افراد در معرض خطر باید طرحی را با مشورت خانواده و پزشک در مورد چگونگی پاسخ به حمله قلبی تنظیم کنند. این شامل شناخت علائم هشدار دهنده حمله قلبی و مصرف نیتروگلیسیرین ، یک گشاد کننده عروق است. اگر بعد از پنج دقیقه علائم از بین نرفت ، از قرص های دوم و سوم نیتروگلیسیرین استفاده کنید. لیستی از داروهایی که فرد به طور منظم مصرف می کند باید تهیه شود تا برای کسانی که از بیمار قلبی مورد نظر مراقبت می کنند ، چه آمبولانس باشد و چه کارکنان اورژانس ، راحت تر باشد.

اگر علائم در عرض پنج دقیقه از بین رفت ، فرد هنوز باید با خانواده یا متخصص قلب خود تماس گرفته و به آنها اطلاع دهد و از آنها مشاوره بگیرد.

5 اضطراری

همه کسانی که علائم حمله قلبی را تجربه می کنند باید با خط اضطراری تماس بگیرند 85 . و آنها نباید خودشان را به اتاق اورژانس برسانند. علائم را نباید تنها به این دلیل نادیده گرفت که فرد خود را در معرض خطر حمله قلبی نمی داند.

مطالعات نشان می دهد پس از مشاهده اولین علائم و فراخوانی آمبولانس ، حداکثر سه ساعت می گذرد. این یک واقعیت است که زنان تمایل دارند دیرتر از مردان تماس بگیرند. هر دقیقه تأخیر در درمان می تواند باعث حمله قلبی شود. زمان مهم است.

Björn Ófeigs.

به یاد داشته باشید که در فیس بوک به ما بپیوندید

دیدگاه‌ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *