قلب چگونه کار می کند؟ (فیلم)

قلب-چگونه-کار-می-کند؟-(فیلم)

قلب در ما نقش حفظ گردش خون و در نتیجه انتقال اکسیژن و مواد مغذی به اطراف بدن را دارد. در بزرگسالان ، قلب وزن می کند 70 تا گرم و اندازه آن مربوط به مشت گره شده است. هر دقیقه ، قلب حدود 5 لیتر خون از طریق بدن ما پمپ می کند. بنابراین به راحتی می توان گفت که قلب در ما انسان ها یک حیرت باورنکردنی است.در ذهن اکثر ما ، قلب به احساسات متصل است و همانطور که گفته شد ، بیشتر آنچه را که دوست داریم ، به قلب وارد می شود ، زیرا قلب قرن هاست که منبع اصلی است.

برای اندازه گیری اندام قابل توجهی که قلب است ، هر دلیلی وجود دارد ، زیرا قلب عضوی است که برای اولین بار هنگام اشتعال یک زندگی جدید در رحم ظاهر می شود ، و مناسب این است که قلب یکی از آخرین چیزهایی است که هنگام ترک این دنیا متوقف می شود.

ساختار و نقش قلب

قلب در بالای دیافراگم قرار دارد و در پناهگاه پشت جناغ قرار دارد و از محافظت از آن و دنده ها برخوردار است. در اطراف قلب و منبع سرخرگ های بزرگ کیسه ای به نام پریکارد قرار دارد. گلورها یک کیسه دوتایی است و با غشایی پوشانده می شود ، لایه داخلی آن را فیلم نازک داخلی و لایه بیرونی آن را فیلم نازک دیواری می نامند. فویل روده خود قلب را می پوشاند ، اما فویل دیواره ای یک کیسه قوی ایجاد می کند که قلب را بین ریه ها متصل می کند. بین این دو تاول یک حفره پریکارد وجود دارد که حاوی یک تاول مایع است که در هنگام ضربان قلب و شل شدن مقاومت را کاهش می دهد.

قلب در اصل یک پمپ دو جداره است که به دو نیمه راست و چپ تقسیم شده است. دو اتاق فوقانی ، اصطلاحاً پورتال یا دهلیز ، خون را از بدن دریافت می کنند. قسمت راست خون کم اکسیژن از تمام بافتهای بدن و قسمت چپ خون غنی از اکسیژن از ریه ها دریافت می کند.

خون از دهلیزهای اطراف دریچه های قلب به سمت اتاق های تحتانی قلب به نام بطن یا بطن جریان دارد. دریچه های قلب چهار عدد است ، اما ابتدا یک دریچه سه تیغه در سمت راست و یک دریچه میترال در سمت چپ وجود دارد ، اما آنها پورتال و بطن ها را جدا می کنند. دریچه شریان ریوی در منبع شریان ریوی قرار دارد جایی که بطن راست خون شریانی فقیر اکسیژن را از بدن به ریه ها از طریق شریان ریوی در جایی که با اکسیژن اشباع شده پمپ می کند. دریچه آئورت سپس در منشا آئورت قرار دارد ، جایی که بطن چپ خون غنی از اکسیژن را از طریق آئورت به کلیه بافت های بدن پمپ می کند ، که شریان اصلی بدن است.

دیواره های قلب عضلانی هستند و بافت عضلانی قلب خودکار است. این بدان معناست که در فواصل منظم و بدون نیاز به دریافت تکانه های عصبی منقبض می شود. این واقعیت نشان داده می شود که اگر قلب از حیوان پاره شود ، به تپش خود ادامه می دهد ، حتی اگر دیگر هیچ ارتباطی با اعصاب وجود نداشته باشد. در شرایط عادی ، یعنی در یک بدن زنده ، ضربان قلب توسط سیگنال های الکتریکی کنترل می شود که از ضربان ساز قلب سرچشمه می گیرند و از آنجا سیستم هدایت تخصصی را طی می کنند. ضربان قلب یک بزرگسال به طور متوسط ​​می تپد 70 – 90 بار در دقیقه اما در حالت استراحت سرعت خود را کم می کند و به افزایش بار می افزاید.

تغذیه عضله قلب

بافت عضله قلب مانند سایر بافتهای بدن و نه اکسیژن به تغذیه نیاز دارد. عروق خاص ، به نام عروق کرونر ، از طریق عضله قلب منشعب شده و اکسیژن و مواد مغذی را به آن منتقل می کنند. عروق کرونر سالم حدود 250 میلی لیتر دارند. هر دقیقه خون. اگر یک شریان کرونر انسداد پیدا کند ، نمی تواند نقش خود را بازی کند و از طریق مواد مغذی و اکسیژن عضله را تأمین کند.

اگر کاری انجام نشود ، بخشی از عضله که توسط رگ مسدود شده مسدود می شود. در مورد ناحیه وسیعی از عضله قلب که دیگر از آن مراقبت نمی شود ، فرد مورد نظر دچار درد قفسه سینه می شود که ناشی از کمبود اکسیژن در عضله و همچنین سایر علائم است. درد قفسه سینه اغلب به بازو ، معمولاً سمت چپ ، منجر می شود. این یک حمله قلبی است ، این یک نکروز از عضله قلب است زیرا به دلیل تنگی عروق کرونر اکسیژن دریافت نمی کند.

از طرف دیگر ، آنژین پکتوریس یا آنژین پکتوریس ، یک علامت خفیف تر است که شبیه آن است ، اما پس از آن درد قفسه سینه عمدتا در هنگام ورزش رخ می دهد اما در حالت استراحت از بین می رود. با این حال ، حمله قلبی نشان می دهد که عروق کرونر باریک شده اند و زمان آن فرا رسیده است که به پزشک مراجعه کرده و موضوع را معاینه کنیم.

به یاد داشته باشید که در فیس بوک با ما همراه باشید

دیدگاه‌ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *