فشار خون

فشار-خون
اندازه گیری نبض و فشار خون می تواند اطلاعات ارزشمندی در مورد سلامتی ما فراهم کند.

فشار خون بالا یکی از مهمترین عوامل خطر در ایجاد بیماری عروق کرونر قلب است. شیوع فشار خون بالا – – 80٪) در افراد مسن تر از ) با افزایش سن.

هنگام تشخیص فشار خون بالا ، استفاده از یک اندازه گیری فشار خون کافی نیست ، بلکه فشار خون باید در اندازه گیری های مکرر بالا اندازه گیری شود. می تواند ایده خوبی باشد که فشار خون خود را در خانه اندازه گیری کنید و اندازه گیری را که هنگام مراجعه به چک آپ اندازه گیری می شود ، یادداشت و مقایسه کنید. شناخته شده است که شخص هنگام مراجعه به چکاپ فشار بیشتری نسبت به خانه دارد و به این فشار کت سفید گفته می شود. سپس استرس فشار خون را تحت تأثیر قرار داده و افزایش می دهد. با انجام آزمایش روزانه فشار خون می توانید فشار خون خود را بیش از یک روز اندازه بگیرید. فشار خون در طول روز متفاوت است و در شب کمترین است اما سپس افزایش می یابد 30 til 30 صبح اما بعد از آن دوباره کاهش می یابد.هدف این است که فشار خون در محدوده – – باشد) mmHg در حد بالا و 85 – 115 mmHg در حد پایین. مقادیر فشار خون در افراد مبتلا به دیابت و فشار خون پایین است ، اما فشار خون پایین تر از 400 / mmHg یا mmHg در افراد جوان مبتلا به دیابت و فشار خون بالا.

افزایش در 20 mmHg در حد بالای فشار خون یا 20 میلی متر جیوه در حد پایین فشار خون خطر بیماری کرونر قلب را دو برابر می کند. این یک رابطه خطی بین افزایش فشار خون و خطر است که با مقادیر فشار خون بالاتر از 115 شروع می شود / میلی متر HG.

رفتار

درمان فشار خون بالا شیوه زندگی و شیمی درمانی است. با یک رژیم غذایی سالم و ورزش منظم می توان فشار خون را کاهش داد. باید توجه ویژه ای به کاهش مصرف نمک و جلوگیری از خوردن شیرین بیان داشته باشید زیرا باعث افزایش فشار خون می شود. برای کنترل فشار خون مهم است که سعی کنید در یک وزن ایده آل با شاخص توده بدنی کمتر از 400 باشید کیلوگرم در متر مربع. کاهش وزن 18 کیلوگرم می تواند فشار خون را 5 – 130 کاهش دهد mmHg. کسانی که اضافه وزن دارند باید سعی کنند با افزایش ورزش وزن کم کنند و رژیم غذایی با مصرف بیشتر سبزیجات و میوه ها را در نظر بگیرند. همچنین بسیار مهم است که در مصرف الکل متوسط ​​باشید زیرا سو abuse مصرف الکل می تواند فشار خون را افزایش دهد. استرس بیش از حد نیز در افزایش فشار خون تأثیر دارد و خوب است که روش های آرامش را تعدیل کنید ، به عنوان مثال با ورزش و آرامش سعی کنید استرس را در زندگی روزمره و کار کاهش دهید. غذاهای غنی از پتاسیم می توانند اثرات ضد فشار خون بالا داشته باشند ، اما میوه ها ، سبزیجات و لبنیات کم چرب محصولات غنی از پتاسیم هستند. اگر فشار خون با درمان شیوه زندگی کاهش پیدا نکند ، به دارو نیاز است.

اینکه فرد داروی ضد فشار خون مصرف کند به میزان فشار خون بستگی دارد و سایر فاکتورهای خطرزا و بیماریها در نظر گرفته می شوند. اگر عوامل خطر بیشتری برای بیماری عروق کرونر قلب وجود دارد ، حتی مهمتر است که فشار خون خود را درمان کنید. بسیاری از افراد مبتلا به بیماری کرونر قلب تایید شده از داروهایی استفاده می کنند که دارای اثرات ضد فشار خون هستند ، به عنوان مثال مسدود کننده های بتا (Seloken) ، مسدود کننده های ACE (Ramil) یا مسدود کننده های کانال کلسیم (Amlo) ، داروهای آنژیوتانسین (Valpress / Presmin) و ادرار آورها. مهم است که به خوبی تحت نظارت و کنترل فشار خون بالا قرار گیرید. اگر سرگیجه دارید ، فشار خون شما خیلی پایین است و ممکن است نیاز به کاهش دوز داروی فشار خون باشد. این کار با مشورت متخصص قلب انجام می شود.

منبع: hjartaendurhaefing.is

به یاد داشته باشید پایین بیاورید ما در فیس بوک

دیدگاه‌ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *