تفاوت بین גיט ו גיט האב چیست؟ (تفاوت git و github)

در مین اندرون مبتدی یک تعریف روسیک وهود دراند ک فیکر می کند گیت و گیت حاب، یک پلتافتری استند. اما اگر از یک توسعه دهنده در مورد تفاوت git و github بپرسید، او می تواند ساعت ها در مورد این موضوع با شما صحبت کند و به شما بگوید که تفاوت بین git و github بسیار زیاد است و این دو ابزار پلتفرم های جداگانه ای هستند. அந்து பெர்புக்குயியியியியியை р மாட்டை மானை விய் வியுக்க்கியை பாட்ட்டை பாட்ட்டை گیت و گیت حاب با کی نام های شمادیندی دراند به یک شرکت به نایدنید بنابراین در اینجا قصد داریم تفاوت بین Git و GitHub را بررسی کنیم تا مبتدیان نیز آشنایی خوبی با این پلتفرم پیدا کنند.

GitHub پلتفرمی برای به اشتراک گذاری و کنترل نسخه های ذخیره سازی و کد مدیریت است. با استفاده از این ابزار می توانید در هر جایی با دیگران در پروژه همکاری کنید. این آموزش توضیح می دهد که GitHub برای چه مواردی استفاده می شود و تفاوت بین Git و GitHub به طور کامل بررسی شده است.

Git چیست؟

این یک نسخه سیستم کنترل است که به صورت رایگان و با کیفیت بالا توزیع شده است که برای ردیابی تغییرات کد منبع در توسعه نرم افزار استفاده می شود. در ابتدا، به عنوان یک سیستم منبع باز برای هماهنگی وظایف بین برنامه نویسان ایجاد شد، اما امروزه به طور گسترده برای ردیابی تغییرات در هر مجموعه فایل استفاده می شود. کلید اهداف گیت به شرح زیر است:

ក្រង្រ្ន្រ្ន្រ្រ្ន

گیت هاب

  • افزایش سرعت و کارایی
  • واحد
  • support از رومتون كار استفاده و غير لتي

اگر هنوز با git کار نکرده اید، باید بدانید که برنامه نویسی بدون این ابزار تقریبا غیرممکن است. به همین دیلیل هم رامیں می کنیم تا آموزش git دیدن

گیت هاب گیت هاب چیست؟

گیت هاب، یک مخزن Git مبتنی بر وب. Не сервис доставка драя фрази состояние состояние бр абр аст. GitHub تمام قابلیت های کنترل نسخه توزیع شده و مدیریت کد منبع Git را ارائه می دهد و در عین حال ویژگی های انحصاری خود را نیز اضافه می کند. این پلتفرم کار با Git را آسان تر می کند.

گیت هاب

علاوه بر این، مخازن GitHub برای استفاده عمومی در دسترس هستند. توسعه دهندگان در سراسر جهان می توانند با یکدیگر تعامل داشته باشند، به کد یکدیگر کمک کنند، آن را اصلاح یا بهبود بخشند، و GitHub را به یک سایت شبکه برای متخصصان وب تبدیل کنند. பருக்கு தியுக்கு வ புட்ட்ட்டு र कड़ेवी में गुजी निजे मी नामन

مقایسه عملکرد گیت و گیت حاب

تفاوت Git و GitHub در اصل بخس فونساء اینها است. در حالی که آنها مدیریت کد منبع (SCM) را ارائه می دهند و ادغام و به اشتراک گذاری کد را آسان تر می کنند، شباهت های آنها به اینجا ختم می شود. Git را به عنوان یک کامپیوتر واحد و GitHub را به عنوان شبکه ای از رایانه های متصل در نظر بگیرید، همه با یک هدف نهایی اما نقش های بسیار متفاوت در نحوه رسیدن به آن هدف.

Git در هسته خود یک سیستم کنترل نسخه توزیع شده (DVCS) رایگان و منبع باز است که برای مدیریت کل تاریخچه کد منبع طراحی شده است. این می تواند تاریخچه commit را ذخیره کند، تغییرات را معکوس کند و به توسعه دهندگان اجازه دهد کد را به اشتراک بگذارند. هر توسعه دهنده ای برای همکاری باید Git را روی دستگاه محلی خود نصب کرده باشد. معمولاً از آن به عنوان یکی از بهترین ابزارهای DevOps برای درک و استفاده در فضاهای توسعه دهندگان یاد می شود و امروزه یکی از پرکاربردترین ابزارها است. شرکت هایی مانند آمازون، فیس بوک و مایکروسافت از آن استفاده می کنند.

در میان سایر موارد، GitHub یک سرویس میزبانی وب برای مخازن Git است. همه DVCS SCM Git را ارائه می دهند و دارای برخی ویژگی های اضافی هستند. این شامل عملکردهای مشترک مانند مدیریت پروژه، مدیریت پشتیبانی بلیط و ردیابی کیف است. با GitHub، توسعه دهندگان می توانند مخازن خود را به اشتراک بگذارند، به مخازن دیگر توسعه دهندگان دسترسی داشته باشند و نسخه های مخازن راه دور را ذخیره کنند تا به عنوان پشتیبان ارائه شوند.

تفاوت بین محیط های git و github

تفاوت بین Git و GitHub متفاوت است. Git به صورت محلی بر روی یک سیستم نصب می شود، بنابراین توسعه دهندگان می توانند تاریخچه کد منبع خود را با استفاده از ماشین های محلی خود به عنوان یک مخزن مدیریت کنند. این بدان معناست که برای استفاده از Git نیازی به سرور متمرکز و دسترسی به اینترنت ندارید. علاوه بر این، هیچ سیستم مدیریت کاربر و رابط دسکتاپ انحصاری وجود ندارد.

در همین حال، GitHub در ابری ابری شده است که به اینترنت در زمان کار با آن است. همچنین دارای سیستم مدیریت کاربر داخلی و رابط گرافیکی کاربرپسند است. گیت هاب علاوه بر وب سایت اصلی خود، نسخه دسکتاپ دارد که می تواند روی رایانه های محلی نصب شود تا به همگام سازی کد کمک کند. لازم به ذکر است که Git بدون GitHub قابل استفاده است اما GitHub بدون Git قابل استفاده نیست. (GitHub در اصل به منظور کار با Git ایجاد شد.)

دستورات Git و GitHub را مدیریت کنید

توسعه دهندگان Git یک ابزار خط فرمان را اجرا می کنند که کد را در دستگاه های محلی خود تغییر می دهد، مانند commit ها و ادغام ها در ابزار Git. در مقابل، GitHub یک رابط گرافیکی مبتنی بر ابر ارائه می کند که در آن این وظایف انجام می شود. این پیوند همچنین کنترل دسترسی، ویژگی های همکاری و ابزارهای مختلف مدیریت کار را در اختیار توسعه دهندگان قرار می دهد.

گیت هاب

وقتی صحبت از دستورات می شود، Git بر روی توابع SCM مانند pull، push، commit، بازنشانی، واکشی و ادغام تمرکز دارد. در همین حال، GitHub به عنوان میزبان مخزن Git خود برای ذخیره کد در یک مکان مرکزی عمل می کند. در حالی که Git ابزاری است که برای مدیریت چندین نسخه از ویرایش های کد منبع استفاده می شود که سپس به فایل های موجود در مخزن Git منتقل می شوند، GitHub به عنوان مکانی برای آپلود نسخه های یک مخزن Git عمل می کند.

بنابراین، به یک معنا، مقایسه ای بین Git و GitHub وجود ندارد. آنها در این فضا کاملاً در رقابت با یکدیگر هستند.

جدول مقایسه גיט ו גיט האב

من

گیت هاب

Git یک نرم افزار است.

يك سريوس است.

Git روی لینوکس اجرا می شود.

مایکروسافت گیت هاب را راه اندازی کرد.

یک قدم خت فرمان است.

رابط گرافیکی Dard.

می توانید آن را به صورت محلی روی سیستم نصب کنید.

در وب هواست می شود و کوکیلاً بر ابر است.

يك VCS بريا منتديات حستريه كد مصرون است.

یک سریوس میزبانی بریا قابلة Git است.

تقريب ان بر شباب كد و كنترو عست است.

روی هواستی سورس کد انگرید است.

قابلیت مدیریت کاربر را ندارد.

درای تعریف منتدی کربر انترینی است.

Git در سال 2005 راه اندازی شد.

GitHub در سال 2008 منتشر شد.

Git دارای حداقل ابزار پیکربندی خارجی است.

یک بازار فعال برای ابزارهای یکپارچه سازی.

درای موزود موسیقی باز است

درای یک ریدف رایکی و برای بری است.

دسکتاپ را به Git Gui nam dard پیوند دهید.

لینک дсктап ан دسکتاپ GitHub нам дард.

جدول مقایسه گیت حاب با گیت لب

گیت هاب

گیت لب

منبع در دسترس نیست

این منبع برای نسخه انجمن باز است.

GitHub به زبان روسی نوشته شده است.

GitLab در Go, Ruby و Vue.jst प्रेष्टे स्थ्रेष्ट स्त.

کاربران می توانند یک فروشگاه نامحدود رایگان داشته باشند.

کاربران می توانند یک فروشگاه عمومی ایجاد کنند.

در سال 2008 راه اندازی شد.

در سال 2011 راه اندازی شد.

إن به تعليق يك مخصص تحميل تحميل تحميل اما با سه شريك مي دهد.

همچنین فروشگاه خصوصی به صورت رایگان ارائه می شود.

درای للکنگ کربری اسان و بسیری است.

رابط کاربری راحت تر از GitHub است.

این به کاربران اجازه می دهد تا قابلیت استفاده را نظارت کنند.

GitLab مسیریابی را در ویژگی مخزن فراهم می کند.

از آن دو محبوب تر است

محبوبیت کمتر از GitHub است.

GitHub این ویژگی را ندارد، اما کاربران می توانند تاریخچه commit خود را بررسی کنند.

کاربران می توانند نمودارهای پروژه توسعه را مشاهده کنند.

شرکت ما شرکت میکرافتو ملیک GitHub است.

GitLab Inc مالک GitLab است.

امنیت امنیت کمتری نسبت به GitLab به امنیت داشبورد دارد و دانلود موزوج هدید دهید.

امن تر است

GitHub اجازه اضافه کردن انواع دیگر پیوست ها را نمی دهد.

کاربران می توانند انواع دیگری از اتصالات را به GitLab اضافه کنند.

خلاصه ها

این مطلب توسط تیم سایت امیر رسولی نوشته شده است. انواع آموزش های برنامه نویسی در آموزش های برنامه نویسی پایتون، گیت، گیت هاب و جاوا اسکریپت را می توانید در این سایت بیابید. https://amirrsooli.ir/اموزش-جاوا-اسكريّت/ دیدن

منبع: ساده یاد بگیر

منبع

دیدگاه‌ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *