Bjargráður – Hjartalif.is

[ad_1]

Bjargráður نام ایسلندی دستگاه پزشکی است که به انگلیسی ICD (Implantable Cardioverter Defibrillator) نامیده می شود. Bjargráðnum برای درمان آریتمی های بسیار سریع و تهدید کننده زندگی در نظر گرفته شده است.
همه نجات ها همچنین دارای فناوری ضربان ساز هستند که در صورت کند شدن ضربان قلب ، قلب را مختل می کند.

Bjargráður یک رایانه داخلی دارد که به طور مداوم ضربان قلب شما را کنترل می کند. دستگاه روی ستون فقرات ، معمولاً در سمت چپ نصب می شود. میزان نجات تقریبی است. 8 سانتی متر طول و 7 سانتی متر عرض و وزن آن حدود 90 گرم است.
اولین بار Bjargráður در بیمار در سال 1980 در بالتیمور آمریکا کاشته شد. در ایسلند ، اولین دستگاه نجات در سال 1992 در بیمار کاشته شد و اکنون حدود 20-25 نفر هر ساله چنین دستگاهی را دریافت می کنند.

یک کاتتر به داخل رگ واقع در بطن راست وارد می شود. بسته به نیازهای فرد ، لوله ها می توانند یک ، دو یا سه عدد باشند.

منجی چه می کند؟

ضربان ساز برنامه ریزی شده است که در هنگام کنترل ضربان قلب ، با تحریک سریع یا شوک مداخله کند. درجه نجات در حد بالا و پایین نبض تعیین می شود. افراد معمولاً برای اینکه ضربان قلب آنها نسبتاً سریع باشد ، دارو مصرف می کنند.

در صورت حمله قلبی ، کیت نجات کلیه اطلاعات را ، هم در مورد ریتم قلب و هم در مورد واکنش تیم نجات ، در خود ذخیره می کند. سپس می توان این اطلاعات را با استفاده از تجهیزات ویژه رایانه ای خواند.
اگر امدادگر احساس کند که نبض شما به طور غیرمعمولی سریع می شود ، مداخله می کند و قلب شما را دوباره ضربان می دهد.

در تاکی کاردی بطنی (به واژه نامه زیر مراجعه کنید) ، هنگامی که ضربان قلب تا 150-300 ضربان در دقیقه است ، سرعت نجات می تواند تحریک سریع الکتریکی ایجاد کند ، که اغلب برای متوقف کردن تاکی کاردی بطنی کافی است. با این وجود گاهی نمی توان تاکی کاردی بطنی را از این طریق قطع کرد. سپس نجات دهنده یک شوک الکتریکی ایجاد می کند که باعث می شود قلب دوباره به طور طبیعی ضرب و شتم کند.

اگر ضربان قلب خیلی کند شود ، ضربان ساز قلب را مانند یک ضربان ساز طبیعی تحریک کرده و ریتم طبیعی قلب را حفظ می کند. برنامه ریزی دستگاه نجات و خواندن به گونه ای انجام می شود که یک سنسور کوچک ، که به رایانه متصل است ، بر روی دستگاه نجات در خارج از پوست قرار گیرد.

چه مشکلاتی می تواند در هنگام نصب رخ دهد؟

– تبلیغات –

در موارد استثنایی ، نقص کابل می تواند باعث برق گرفتگی شود ، حتی اگر ضربان قلب طبیعی باشد. انواع دیگر آریتمی ها ، مانند فیبریلاسیون دهلیزی (به واژه نامه زیر مراجعه کنید) ، گاهی اوقات نیز می توانند شوک ایجاد کنند.

این عمل کم خطر است. خطر خونریزی در ناحیه برش و همچنین خطر ناچیز پنوموتوراکس بلافاصله پس از جراحی وجود دارد که درمان آن معمولاً آسان است.

از چه چیزی باید مراقب باشم؟

لازم نیست سبک زندگی خود را تغییر دهید ، اما مواردی وجود دارد که باید بخاطر بسپارید:

  • در شنا یا اسکی ، بالا رفتن از پله های بلند یا داربست تنها باشید. به عبارت دیگر ، در صورت احساس سرگیجه ، باید از شرایطی که در معرض خطر هستید جلوگیری کنید. شما از ورزش استقبال می کنید ، اما توصیه می شود که متخصص قلب تصمیم بگیرد که کدام ورزش را توصیه می کنید.
  • نزدیک میدانهای مغناطیسی قوی باشید که ممکن است دستگاه نجات را مختل کرده یا به طور موقت متوقف کند. چنین میدان های مغناطیسی را می توان در جایی که رادار ، فرستنده رادیویی و مانند آن وجود دارد ، یافت. اسپیکرهای بزرگ و شدید همین تأثیر را دارند.
  • با خارج شدن از میدان مغناطیسی این دستگاه ها ، سرعت نجات دوباره به طور معمول کار می کند.
  • تحت هیچ شرایطی نباید تصویربرداری با تشدید مغناطیسی انجام دهید ، زیرا یک میدان مغناطیسی بسیار قوی وجود دارد ، مگر اینکه دستگاه به طور خاص از این نظر برخوردار باشد. پژواک های دیگر مشکلی ایجاد نمی کنند.
  • برخی از انواع دستگاه های امداد و نجات از محافظت از تلفن همراه برخوردار هستند و پس از آن استفاده از تلفن های همراه به روشی عادی ایمن است. از جنبه های دیگر ، تلفن همراه در حال کار ممکن است در صورت فاصله گرفتن از محل دستگاه نجات از 7 سانتی متر ، اختلال ایجاد کند.

جلوه های سایر دستگاه ها

سی تی اسکن مشکلی نیست
پرتو درمانی نجات را بپوشانید
I-طبقه (لحن) مشکلی نیست
لیزر درمانی مشکلی نیست
طب سوزنی در صورت استفاده از برق استفاده نکنید
حصار الکتریکی مشکلی نیست
راه آهن برقی مشکلی نیست
اشعه ایکس اشعه ایکس و اشعه ایکس معمول است
NMR تحت هیچ شرایطی *
بشقاب پخته شده مشکلی نیست
ایستگاه رادیویی مشکلی نیست
رایانه مشکلی نیست
مدیریت درد در TNS انجام ندهید
ردیاب های سلاح در فرودگاه ها به صورت دستی توصیه می شود
مایکروویو مشکلی نیست
ضد سرقت در فروشگاه ها مشکلی نیست

منبع: از وب سایت بیمارستان دانشگاه لندسپیتالی.

فراموش نکنید که در فیس بوک به ما بپیوندید

تبلیغات

دیدگاه‌ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *