• تاریخ : ۱۲ام اسفند ۱۳۹۶
  • موضوع : مطالب سایت
  • نظرات : دیدگاه‌ها برای هجده سناتور دموکرات آمریکایی در نامه‌ای به ترامپ به او درباره انجام بسته هستند

هجده سناتور دموکرات آمریکایی در نامه‌ای به ترامپ به او درباره انجام هرگونه حمله پیشگیرانه به کره شمالی بدون کسب مجوز از کنگره هشدار دادند

هجده سناتور دموکرات آمریکایی در نامه‌ای به ترامپ به او درباره انجامسید مهدی فاطمی

جناب رییس جمهور؛
ما خبرنگاریم مزدور نیستیم!
روزنامه ها یکی یکی تعطیل می شوند چون دخلشان از پس خرجشان بر نمیآید. تنها رسانه هایی توان ایستادن دارند که یا دولتی باشند یا وابسته به جناحی خاص و متمول. در این بین تکلیف همه روشن است به جز خبرنگارانی که بیکار می شوند.بدون تعارف میگویم ؛روزنامه نگاری در ایران هیچ حال و آینده ای ندارد مگر اینکه به فلان دلال و یا فلان مدیر فاسد وصل باشی تا از کنار لفت و لیسش چیزی به تو برسد!سالم که باشی نه فقط جایی برای کار پیدا نمیکنی که غم نان کارت را به جاهای باریک هم می کشاند.سیستم فاسد قلم به مزد فاسد می طلبد کسی که بر روی اشتباهات حضرات نا لایق چشم بپوشد.کسی که پارا فراتر گذاشته و ضعفها را قوت جلوه دهد.
ما خبرنگاریم پس مجرمیم!
ما چون چشمهای بیدار جامعه خواب آلوده مان هستیم مجرمیم. چون نتوانستیم در برابر مفاسد سکوت کنیم ما متنها نوشتیم در برابر سوء مدیریتها ،پس مجرمیم.ما از اختلاس نوشتیم ،از دکلی که گم شد،از رایی که علیرغم اقرار صریح متهم به ناحق انشاء و مجرمی که تبرئه شد، از مدیر فاسدی که بواسطه رابطه آمد ومفسده های بسیار کرد و خورد و برد و آب هم از آب تکان نخورد،از اختلاسهایی که کمترینش سه هزار میلیارد برای مردم آب خورد! ما از درد مردم نوشتیم.از انسانهای ناسالمی که قافله دار کاروان ملت بوده و هستند، از بی تدبیری در حل بحرانهای شهری گفتیم ،ما مجرمیم که نوشتیم چرا هوا آلوده ست! چرا دارا در قبال پرداخت عوارض هشت میلیون تومانی اجازه دارد دود خوردرواش را در گلوی ندار فروکند؟چرا ابرها می آیند و نباریده از آسمان شهر میگذرند! ما به وضع وحشتناک معیشتی مردم همیشه معترض بوده ایم،ما از کودکی که نمیدانست آرزو چیست و دلش میخواست بزرگ که شد آشغال جمع کن شود نوشتیم! ما گفتیم چرا وزرا و وکلا خانه های اشرافی دارند؟ چرا هیچ مسوولی در جنوب شهرساکن نیست؟ گناه ما این بود که پرسیدیم چرا ایران دیگر جای خوبی برای زندگی نیست؟چرا بیشتر دانشمندان و رتبه داران کنکورما جلای وطن کرده اند؟چرا مردم ما دچار بی فرهنگی و فقدان هویت شده اند؟چرا هیچ کس پاسخی به اینهمه سوال بی جواب ما نمیدهد؟!
جواب اما خیلی ساده بود؛ مقصر تمام این عقب ماندگی ها خبرنگاران هستند ! اینجا فرقی نمیکند کی و چکاره باشی کافیست تحت فشار قرار بگیری تا انگشت اتهامت را به سوی قشر خبرنگار بگیری و گناه همه کمکاری ها را گردن او بیاندازی.اینگونه شد که تنها امتیازی که همه این سالها به شکل تقریبا عادلانه به آن دسته از اهالی رسانه که وابسته به هیچ گروه و ارگان و نهادی نبوده اند می رسید از ایشان دریغ شد.خبرنگار فضول و پته روی آب انداز را چه به طرح ترافیک؟ خرنگاری که رانت استفاده از طرح ترافیکش در برابر چپاول های صورت گرفته توسط اختلاسگران و شرکا از هیچ نیز کمتر است ! .بخصوص این روزها که اخبار تحصن در برابر مجلس به کرات به گوش می رسد و حمله با قمه به نهاد ریاست جمهوری صورت میگیرد چه بهتر که هیچ چشم غریبه ای مجال بودن و رساندن خبر به مردم را نداشته باشند فکر این روزها را هم کرده اند که دانش آموختگان مکتب خودشان را راهی محافل و مجالس خود کنند تا آنها نیز آنچه زعمای قوم می پسندد را مخابره کنند اما آیا مردم به اخبار غیر واقعی اعتماد میکنند؟
آقای رییس جمهور ؛ آن روز که با آن کلید بزرگ در جعبه جادویی حاضر شدید و وعده رسیدن روزهای خوب را دادید دلمان به تدبیرتان امیدوار شد اما امروز که با گذشت پنج سال از آن وعده وعیدها با موج سرسام آور گرانی مایحتاج ، دلار ۴۹۰۰ تومانی و هوای ناسالم برای تمام گروه های سنی مواجه شده ایم باید خدمتتان عرض کنیم ما خبرنگاریم مزدور نیستیم! ما چه هم پیمانانتان در شورای شهر و شهرداری بخواهند و چه نخواهند چشمهای بیدار این سرزمین خواهیم ماند.ما هرجا که که بی عدالتی و ظلم و اختلاس و فساد ببینیم می نویسیم.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ارسال دیدگاه جدید

نظرات برای این مطلب بسته شده است.

Sorry, the comment form is closed at this time.

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئواجاره ویلا و فروش ویلا شمالسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلافروش ویلااجاره ویلافروش ویلاویلا شمالویلا زیباکنار